Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért jön fel a glett festés...

Miért jön fel a glett festés közben?

Figyelt kérdés
Három napja glettelt a festő, most rákentünk egy réteg mélyalapozót, amit egy napig hagytunk száradni és másnap elkezdtük festeni dulux festékkel. Néhány helyen a festékkel együtt feljött a glett. Nem tudom mi lehet a gond. Van esetleg valami ötletetek?

2012. márc. 26. 07:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Biztos, hogy a glett jött fel, nem pedig csak az alapozó?

Ha igen, akkor az az ötletem, hogy hívjátok fel a festőt és javítsa ki a gány munkát, amit végzett. Én egyedül gletteltem ki az egész lakásunkat hozzáértés nélkül, egyszerűen ügyeltem arra, hogy stabilan megálljon. Nem is jött fel sehol. Ha nekem hozzáértés nélkül sikerült elsőre, akkor azt hiszem, ez minimum elvárható egy festőtől is... szóval plusz pénzt sem adnék neki a helyetekben, mert erről ő tehet.

2012. márc. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy az alapozó jött fel, de volt rajta egy kis glett is. Lehet, hogy nem vártunk eleget az alapozó megszáradásával?
2012. márc. 26. 09:07
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

1 glett vastag 2 alapozó be eszi magát az nem tud egyedul fel jönni.

valoszinu az alsó felulet szar volt , a festő rá glttelt , és nincs tapadása nem tart , és ahogy viz éri leázik pufad fel. !

ezért az alsó felulelttet glettelésnél szokták durva csiszoloval fel sérteni tudjon mihez tapadni vagy meg karcolják vagy glett ellőt alapoznak, de , lehet a glett volt fáradt öreg és festő hozta ami ugy mond nem tart semit nincs benne tartás.

vagy többször huzot meg a glett gipsz és a festő rá higitót ami egyenlő gyors száradás semi tartás!

:) irj ha kell tanács.

2012. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy megdörzsőlte volna a falat. Kijavította a hibákat és utána telibe glettelte. Mi lecsiszoltuk simára a felületet és mélyalapoztuk, utána festettünk. A festő szerint duplán kellene glettelni és mélyalapozni is a dulux festék alá.
2012. márc. 26. 12:15
 5/14 anonim ***** válasza:

szar ugy 2szer átglettelni minek ha már az első réteg is le felé hulik....?

no se baj elő kis kalapácsal huzgáljátok át az egész falon ahol serceg ott el fogja engedni azt le kell kaparni, kijavitani és mehet a festés de előte a részeket ahol kijavitotátok ujra alapozni.

2012. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Bírom az ilyen "biztos a festő baszta el" hozzáállást! A DULUX egy silány minőségű festék, és nem alkalmas arra amire hirdetik, hogy majd te kenegeted fel a falra! Tízből nyolcszor nem lehet normálisan felhordani! Ahogy a gurítod, a henger azonnal szedi vissza!
2012. márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
:) én dulux-al dolgoztam nem egyszer , és sosem volt vele bajom .
2012. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A Dulux nem egy kezdőknek való anyag :) ha rendesen alapoztál nem szabad az alsó rétegnek felázni hiszen az a cél , csak apró szőrű acryl hengert használj , ne "csundi" homlokzatit , mert mire ezt a drága anyagot elteríted a gyengébb részeket letéped a falról. Az alapozó elég olcsó próbáld meg még-egyszer lealapozni nyitott ablaknál . A lassú dunsztoló száradás a legjobb glettet is felhólyagosítja .
2012. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megoldódott a probléma, leszedtük ami le akart jönni, újra gletteltünk és alapoztunk, hagytuk megszáradni és most szuper lett a festés. A dulux-szal semmi gond nincs csak sok festő nem szereti, mert egy nagyon szép alapot kell alá csinálni és az macerásabb.
2012. márc. 28. 08:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez fordítva főleg igaz :)) A Dulux-szal nincs gond , csak sok megrendelő nem érti meg hogy , nagyon sima alapot kell alá csinálni és az TÖBBE KERÜL ! :D
2012. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!