Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi egy havi villany...

Mennyi egy havi villany számla ha arról megy a fűtés is?

Figyelt kérdés
egy régi építésű ház, ahol a lakásban nincs bent a gáz, csak villanyfűtés van. arra lennék kíváncsi, hogy aki villannyal fűt az mennyit fizet konkrétan egy téli hónapban? (hány fok van a lakában és a lakás hány nm2)
2012. márc. 27. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
csak becsülni tudom, hogy egy szoba fűtéséhez 1-2kW-os fűtőtest kell, 2-3 szoba esetén ez 2..6kW, napi csak 10 órával számolva 20..60kWh, 1kWh kb. 50Ft, az napi 1000Ft-tól 3000Ft-ig terjed, tehát havi 30ezer és 90ezer között lehet nagyságrendileg, horrorisztikus.
2012. márc. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

1 köbméter gáz 10kwh energiát termel elégetésekor, szóval sokkal drágább árammal fűteni.

Ha 80% a hatásfok és 150 forint egy köbméter, akkor 19 forint/kwh.

Villannyal 50 forint 1kwh.

Szóval ha nem passzív esetleg aktív a ház akkor nem a legoptimálisabb megoldás.

A pontos költségeket a ház pontosabb ismeretével lehet meghatározni(társasház, bérház, családi ház).

Az energiaigényt kw/m2/év-be szokás megadni, 15 alatt passzívház, de a 100 feletti értékek sem ritkák hazánkban.

Mi régi építésű házban élünk ami vályog és kb 60cm a fal vastagsága, így egy 1500wh fogyasztású radiátorral felfűtöttünk 40 m2 idén télen 17 fokra átlagba.

2012. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a számításokat.

ha esetleg vki tudna nekem konkrét összeget írni tapasztalatból megköszönném.

2012. márc. 28. 10:45
 4/10 kovpet ***** válasza:

Mi az a nm2? Négyzetnanométer? :)


A lakás területétől pont nem függ a fűtési szükséglet, nem értem, h hogy várhatsz pontos számot valakitől.


A*k*deltaT, számold ki, hogy mennyit kell fűtened és nézd meg a villanyszámlán, hogy mennyi az áram. Kijön kb pontosan, hogy neked mennyi lesz a számlád.

Másé mit számít?

2012. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
lehet, hogy villanyfűtéses lakásba tudnánk költözni, és csak érdekelt volna, hogy egy téli hónapba kb. milyen árak vannak. eddig panelba és gázfűtéses lakásba laktunk és fogalmam sincs a villanyfűtésről. lehet, hogy hülye kérdés csak próbáltam rájönni, hogy mennyivel járnánk rosszabbul.
2012. márc. 28. 11:13
 6/10 kovpet ***** válasza:

Értem, hogy mire kell, de értsd meg, hogy ezt nem lehet darabra számolni, hogy egy darab ház fűtése X ezer forint.


A gázfűtés mennyi? Nekem 20 ezer. Másnak 80... érted.


Kb számold ki a fűtési szükségletet és vesd össze a villamos díjjal, az jó lesz irányadónak.


De sokra számíts, a villanyfűtés drága. Nem véletlenül ilyen ritka.

2012. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2012. márc. 28. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Édesanyáméknál tudom konkrétan: 2 szobás ház(magánház) kb 70 négyzetméter,a 70'es évek elején épült,nem lett felújítva tudtommal,kivétel egy ablak cseréjét;mivel sajnos betörtek egyszer régebben.

havi általányt fizetnek,minden hónapban 32100 forintot,egy évben egyszer van elszámoló számla,akkor még szoktak fizetni 20 és 40 ezer között.

Náluk minden villannyal megy:bojlertől kezdve a főzésen át a fűtésig(nincs gázvezeték feléjük se)

2012. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia. Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdés, de válaszolok.

Mi egy 56 m2-e tégla lakásban lakunk, le van szigetelve, nyílászárók lecserélve műanyagra, bejárati ajtó is hőszigetelt. 2 db villanykályhával fűtünk és az álltalányunk 33610 ft! És nincsen meleg nálunk, átlag 21 fok van. Én soha többet nem vennék villanyfűtéses lakást!!!!

2012. ápr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha van hőszivattyúd, akkor közelében sincs annak, mint ha gázzal fűtenél. Ha nincs, hanem direktben akarsz villannyal fűteni, akkor meg sokkal több. De át lehet váltani mindkét értéket MJ-ra, és akkor összevethető. Főgáz honlapján ott is van, hogy x m3 mennyi MJ. KWh-ból meg középsulis módon ;)
2012. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!