Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nézik az emberek még...

Miért nézik az emberek még mindig furcsán, ha valaki közterületre fát/füvet ültet vagy megnyír egy bokrot "önkéntesen"? Vagy akár felsöpri a lépcsőház/ház előtt a járdát.

Figyelt kérdés
Sose értettem, most, hogy a sártócsák helyére fűmagot hintettem, mindenki összesúgott és a táblát, hogy "frissen ültetve" semminek nézik. Ennyi a civilizáció itthon?
2012. márc. 31. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Igen, "ennyi a civilizáció itthon". Pontosan. Segíthet, ha a befüvesített területet alacsony, jelképes kerítéssel - akár 4 karó, és közéjük kihúzva egy madzag 20 cm magasságban - körülveszed. Ezt általában respektálni szokták.
2012. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
63%
Nem szükségszerűen civilizáltság kérdése, egyszerűen csak szokatlan látvány.
2012. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Jó ötlet a kerítés! :) Remélem nem viszi el senki.


Tudom, hogy szokatlan látvány, de elég sok szokatlan látvány van életedben xD én konkrétan úgy kezelném, hogy "jé, de jó.. ilyen is van?" ... csak általában ez negatív szokatlanság nekik, nem pedig valami jó. Pedig ez nagyon is pozitív dolog szerintem.

2012. márc. 31. 12:44
 4/15 anonim válasza:
19%

Na jo essunk tul rajta akkor:

Kezdem!

Jaj de aranyos vagy, hat persze, h szokatlan, hiszen nem mindenki ilyen onzetlen, szorgalmas ember mint te!

Aki nem sajnalja a szabadidejt meg a penzet erre.


Rem most orulsz, ennyi dicseres eleg volt?


Hanyingerem van az ilyen emberektol mint a kerdezo.

2012. márc. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Közterületre nem ültetgethetsz csak úgy magad elhatározásából. Különösen fát nem.

A bokrok önkéntes megnyírása sem mindenhol jó dolog.

Falun pedig mindenki maga tartja rendbe a háza előtt a járdát és a ház, járda úttest közötti részt is.

Nem azt nézik furcsán, ha fölsöpröd a házad előtt a járdát, hanem azt, ha nincs rendben tartva.

2012. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Na jo essunk tul rajta akkor:

Kezdem!

Jaj de aranyos vagy, hat persze, h szokatlan, hiszen nem mindenki ilyen onzetlen, szorgalmas ember mint te!

Aki nem sajnalja a szabadidejt meg a penzet erre.


Rem most orulsz, ennyi dicseres eleg volt?


Hanyingerem van az ilyen emberektol mint a kerdezo."


ez LOL :D Nekem meg tőled. És helyre is állt ezzel a világ egyensúlya akkor.


A másik kommentre, engedéllyel értettem :)

2012. márc. 31. 13:21
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk is úgy van, mint ahogy 13:04 írta. Pedig nem falun lakunk, hanem egy 200000-es megyeszékhelyen.


Van a kerítésünk és az utcai járda között egy pár méter széles sáv, ami közterület. Mégis nekünk kötelező rendszeresen nyírni a füvet, meg összeszedni a szemetet, amit az utcán szétdobálnak. Mert a szomszédunk folyton azt lesi, hogy egyszer elmulasztjuk-e, mert akkor máris rohanna feljelenteni.

2012. márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Minden ház előtti utcarész rendben tartása az ott lakók feladata - így a járda felsózása stb. is. Az, hogy a hozzád tartozó utcarészre mit ültetsz, bizonyos területi megkötésektől (amelyek a legtöbb helyen nincsenek, csak pl. ha olyan helyen laksz, amely műemlékvédelem alatt áll) eltekintve mindegy. Régen mi nagyon szépen kicsinosítottuk, cserjék, virágok, minden, aztán ellopták a növények felét.
2012. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó! Ez le van írva valahova? Valami jogszabály vagy ilyesmire gondolok.

Csak mert egyszer mi megpróbáltuk megmetszeni a kerítésen kívüli elfajzott bozótost és fákat. Erre az utca túloldaláról, ahol 4 emeletes társasházak vannak, átkiabáltak az erkélyről, hogy ha hozzá merünk nyúlni a bokrokhoz, akkor feljelentenek minket közterület rongálás miatt.

2012. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

20 évig laktam tömbben, és ugyanezt a hozzáállást tapasztaltam. Mindenki csak panaszkodott, hogy milyen undorító mocsok van a lépcsőház környékén. A csikket persze ott dobta a földre a kulturált szomszéd. A kutyások is az bejárat melletti zsebkendőnyi földet használták kutyavécének. Nem volt közösség, értelmetlen volt minden "társadalmi munka". Az aki a munkahelyén könyékig turkált a fáradt olajban, otthon adta a nagyságos urat, hogy ő bizony ilyen alantas munkát nem fog végezni, mint a járdasöprés.

Most családi házban lakunk. Az utcában természetes, hogy minden lakó karbantartsa a portáját és annak környékét.

2012. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!