Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az a bizonyos KÍNAI BÜDÖS...

Az a bizonyos KÍNAI BÜDÖS ÁTHATÓ MŰANYAG SZAG bizonyos termékeknél mitől van? Egészségre káros-e, illetve hogy lehet közömbösíteni?

Figyelt kérdés

Előfordul cipőknél, de más, főleg lágy PVC alapú Kínában gyártott termékeknél is! Nem csak kínaibolt kategóriában, hanem márkás boltban márkás termék vásárlása esetén is előfordul, ami Kínában készült! (és nem csak cipőnél!)

Hallottam már olyat, hogy ez vmi PVC tartósító/molyirtó szer, amivel átitatják az anyagot, és csak lassan párolog ki, sok szellőztetés után, akár hónapok alatt.


Van valaki aki képben van (pl. kínai gyártóval kapcsolatban van), és korrekt választ tud adni hogy mi ez?


2012. ápr. 1. 16:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a formaldehid lesz az:

[link]

2012. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én már dobtam ki emiatt kínai cipőt, hónapokig se ment ki belőle ez a szag!
2012. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A formaldehidnek ismerem a szagát, ez egész más. Nekem is két hete szellőzik egy ilyen cipőm az erkélyen..
2012. ápr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

nem hiszem hogy formadelhid, az egy mérgező EU-ban betiltott tartósítószer. (is)

Ezt nem kockáztatnák, főleg hogy gyermekeszközökben is fellelhető a szag, lágy pvc-nél.


Talán ftalátok, amivel a lágy pvc-ket kezelik, de igazából ez sem lehet, mert ftalát mindenben van, abban is ami nem büdös :) Szóval ez vmi spéci kínaiak által használt módszer lesz.

2012. ápr. 2. 10:43
 5/24 A kérdező kommentje:

update: leteszteltük egy másik ugyanolyan terméknél, hogy 3 hét szellőzés után csak 1 cm-ről érezni a szagot, míg újkorában frissen kibontva gyakorlatilag 1 m3-es körzetben érezni a levegőben.


Hallottam szódabikarbónáról, hogy elveszi a szagot, lehet hogy ér valamit, de 1-2 nap alatt biztos nem.

Tehát a szellőztetés lehet a megoldás, valaki azt mondta, a PVC festék a büdös, és annak kell elpárologni.


Ha bárkinek van további infója, várom, hogy megfejtsük a NAGY KÍNAI SZAGOT :D

2012. ápr. 3. 21:56
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi lennék, mi okozza. Az új cipőt beszórtam szódabikarbónával és zokniban szilikagéles macskaalmot tettem bele, így szellőzött két hétig az erkélyen. Már kevésbé érezni a szagot, valóban csak közelről, de teljesen nem szűnt meg.
2012. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
100%
Én is kíváncsi vagyok, de nagyon! Mi vettünk egy konyhai csaptelepet, ami kínai. 2 napja lett felszerelve, de a víznek is ilyen szaga és íze lesz, ami kifolyik belőle. Már nagyon hosszan folyattam a forró vizet is belőle, hogy hátha kikopik ez a valami, de eddig nem sikerült. Inni a fürdőbe járunk, de ez nem megoldás...
2012. ápr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

ez a csaptelep dolog nagyon kemény, hogy ilyen íze van a víznek!... :O


mondjuk ártalmas nem lehet, mert babatermékeknél is előfordul, és olyan bolt is forgalmazza aki nagyon szigorúan veszi a gyártói technikai adatlapokat stb.

Meg nem hülyék hogy a saját exportlehetőségeiket megöljék azzal hogy vmi káros dolgot használnak.

DE ettől függetlenül irtó kellemetlen ez a szag, kéne egy kínai nagykeres ismerős valakinek... :))

2012. ápr. 5. 09:44
 9/24 anonim válasza:
100%
1 hét után is ihatatlan a víz a csapból! Főzni főzök belőle, úgy eltűnik az a bizonyos gépzsíros büdös szaga, de ez nem megoldás. Komolyan parázok pedig, hogy nehogy valami káros anyag legyen, mert ugyan gondolom totál véletlen, de mindannyian betegek lettünk a héten - köhögés, nátha, hasmenés... Valahonnan jó lenne tudni, hogy mi ez. Be lehet vizsgáltatni?
2012. ápr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

el nem tudom képzelni milyen lehet ha ez a büdös szag ízként jelenik meg, vízben... hát nem lennék nyugodt én sem.

Szerintem az ÁNTSZ-nél vagy a Fogyasztóvédelemnél lehetne elindulni, érdeklődni hogy nem vizsgálnák-e be, lehet rárepülnének erre, végülis csak ivóvíz...

2012. ápr. 9. 20:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!