Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért kell a takarót kitenni...

Miért kell a takarót kitenni az ablakba?

Figyelt kérdés

Sok helyen láttam, hogy kiteszik a takarót az ablakba reggel, vagy inkább felkelés után. Én mostanában kezdtem el csinálni, de fogalmam sincs, hogy miért jó. (nekem muszáj)

Valaki tudja az okát?


2012. ápr. 4. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szellőzzön.
2012. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

A dunyhát rakták ki régen, hogy az izzadság kiszellőzzön belőle. Gondolom, a fő oka az volt, hogy a régi házak általában vizesek, párás levegőjűek voltak, és bepenészedett volna a dunyha.

A mai takarókat szerintem felesleges szellőztetni, időnként be kell rakni a mosógépbe és kész.

2012. ápr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Én a 90 éves nagybácsikám takaróját és párnáit azért rakom ki, hogy szellőzzőn, napozzon, ne legyen az a hogy is mondjam.. "öreges" szaga. Úgy értem hogy 90 évesen már nem fürdik, nem tusol mert fél egyedül a fürdőben és fél hogy elcsúszik (nem engedi hogy segítsünk neki) stb. ezért csak mosakodik, dehát 90 évesen azért nem tud mindenhol megmosakodni. A pizsamáját is cselek árán tudom róla lecserélni, úgy hogy hetente 2-szer viszem sétálni és amikor öltöztetem át akkor gyorsan kikapok egy tisztát a szekrényéből. Amúgy egész nap pizsiben van és hát annak is van szaga...

Szóval nekünk higiéniai okai vannak hogy szellőzik az ágynemű.

A sajátjainkat nem raktam ki még soha. Max. a párom kispárnáját ha beleizzadt, akkor megnapoztatom és tiszta huzatot húzok rá.

2012. ápr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha! Köszönöm a válaszokat, mennek a kezecskék :)
2012. ápr. 4. 10:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert nagyon szeretem azt a napsütötte illatát!
2012. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!