Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikre kell odafigyelni házvásá...

Mikre kell odafigyelni házvásárlásnál?

Figyelt kérdés
Hogy ne verjenek át. Illetve milyen elintéznivalók vannak? Például órák átiratása stb.
2012. ápr. 4. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen óvatos vagy, érhetnek meglepetések. Egy eladó sem sorolja fel a házának hibáit, erényeit viszont igen. Mindenek előtt talán a legfontosabb, hogy csont száraz legyen, mert ha nedves, nem tudsz rajta változtatni. Ezért a falakat alaposan át kell nézni és figyelni, nincs-e penész szag. Fontos, hogy normális szomszédok legyenek, úgyis nehezen fogadnak majd be. Megbizható legyen a víz-és áramrendszere. Ha pince is van, nem árt utána nézni a beázásnak. A szigetelés is fontos. Kémények - ha van - állapota. A víz-és villanyórát a volt tulajdonos jelenlétében kell leolvasni, a mérő órákat pedig lefényképezni /dokumentum!/, majd az erre rendszeresített nyomtatványokon lejelenteni a szoolgáltatók felé. A kommunális szolgéltatást /szemétdíj/ is ki kell jelenteni. A ház adója után nézni az önkormnyzatnál. Ugyanott megnézni, nincs-e elmaradása a volt tulajnak. Nagyjából talán ennyi.
2012. ápr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legokosabb,ha a házat egy statikussal megnézeted. Ő a rejtett hibákat is észreveszi. Plusz az első jól írta.
2012. ápr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván, építésszel és statikussal fogok menni mielőtt megvenném. Még csak megnéztem, és tetszett. Igazából nem erre a részére vagyok kíváncsi, hanem a trükközésre. Például nem is övé az ingatlan, úgy adja el, csak összejátszik egy földhivatali dolgozóval.... Ilyesmi.
2012. ápr. 4. 10:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Én még a környékbeli idős unatkozó szomszédoktól is begyűjtöttem az infókat mert azok aztán kentek vágtak mindent a házról, az elvégzett felújításokról, volt tulajokról, a környékről stb stb
2012. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd végig: http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__282523..


A fentiek miatt az utolsó részletet (~500 000) célszerű KP-ban, rendezni, és kérni az eladótól a "nullás" papírokat, de legjobb, ha együtt intézitek. Minden órát alaposan fotózz le, különös tekintettel a plombák állapotára. A szolgáltatók egyébként újra fogják plombálni mindet.


Ellenőrizd, hogy van-e bejelentve oda cég.

2012. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha van még másnak is ötlete, várom!
2012. ápr. 4. 17:06
 7/10 anonim ***** válasza:
A tulajdonjoggal nem olyan egyszerű trükközni. A neten meg tudod nézni az adott ingatlan tulajdoni lapját teljesen ingyen. Persze tudnod kell a pontos helyrajzi számát. Kikérni /azt hiszem 6.500 ft./majd csak az adásvételhez kell, ezt te fizeted, de a szerződéssel együtt az ügyvéd intézi.
2012. ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szerződésben legyen kötbér (5-10eFt/ nap + alapkamat x 2 stb.). Sokan ezt kifelejtik, pedig elég fontos. Persze ez rád is vonatkozik, pl késedelmes fizetés...


Kötbér a birtokbaadás időpontjától számolandó, illetve, hogy kijelenti a lakókat, cégeket, stb. erre 15 nap haladékot kell adni. Továbbá kötbér a tartozásainak rendezésére, gondolok itt azon számlákra, amik nem kimondottan helyhez kötöttek, hanem emberhez, így nem szükséges nullás papír róla. (Helyhez kötött a víz, villany, gáz, többé kevésbé a közös költség, emberhez kötött a vezetékes telefon, tv, távfelügyelet, stb.)

2012. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És a legeslegeslegfontosabb!!!!


A szomszédaidat itt még megválaszthatod, élj a lehetőséggel. A szomszédod szomszédait (pl.: megvennéd a 10-es számot, akkor 6 és 14) keresd föl. Nekik már szinte biztos, hogy semmi érdekük félrebeszélni, ők el fogják mondani, hogy jövendőbeli szomszédaid zajosak, büdösek, stb., illetve, rossz a környék, és hasonlók...


Több időpontban is járj a környéken, péntek-szombat este 10-éjfél között is!!! Járj utána, hogy milyen szórakozóhely fog a pokolba kergetni.

2012. ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én két éve vettem egy házat. Előtte közel fél évig néztem a hirdetéseket. Azt tapasztaltam, hogy a válság ellenére a jó utcákban kevés az eladó ház. Ha túl sokan akarnak szabadulni a környéken az ingatlantól az gyanús lehet.
2012. ápr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!