Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Havi egy nagybevásárlás vagy...

Havi egy nagybevásárlás vagy sok kicsi?

Figyelt kérdés
Mi az olcsóbb? Ti ugyanúgy csináljátok, ahol otthon tanultátok vagy kiszámoltátok hogy hogyan éri meg jobban?
2012. ápr. 4. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs autónk, így mi hetente vásárolunk be. Főleg alapanyagokat(olaj, liszt, fűszerek, rizs, cukor, hús, tej, sajt, zöldség, stb. Hétközben csak zsömlét és felvágottat veszünk.
2012. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hetente egyszer nagybevásárolok, a következő hétre előre megtervezett étrend alapján, ezzel nemcsak pénzt, de időt is spórolok (és kaját, nincs olyan, hogy megveszek valamit, hogy "majd lesz belőle valami", aztán megromlik és kidobom).
2012. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
biztosan a havi egy nagy éri meg jobban, én úgy szoktam h hónap elején kajajegyből elmegyek és megveszem a szokásos, mindig használatos dolgokat (mosópor, olaj etc...), de amúgy minden nap megyek bevásárolni az aznapi ebédhez, vacsorához.
2012. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy hülyeség. Ha nem tudod megfelelően tárolni, könnyebben rádromlik a dolog, és nem gazdaságos. Nekünk nem jött be... Eleinte havonta bevásároltunk a tescoban, elköltöttük majdnem a teljes cafeteriánkat (2x9200), aztán nem tartott sokáig... Inkább eljárunk többször, figyeljük, mi hol akciós és csak pár napra előre tervezzük a kaját. Olcsóbb. Azóta lényegesen kevesebb pénz megy el, előtte meg szórhattuk ki az ételt, mert nem került időben sorra, megromlott, téptem is a hajam rendesen...

Szüleim is naponta vásárolnak, jobban megéri. Mi mondjuk kettőnkre nem naponta, heti 1-2szer, és untig elég.

2012. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én havonta egyszer lemegyek a piacra, és a húst ott megveszem. általában 3-5 hétre sikerül így bevásárolnom. Veszek lapockát, oldalast, csirkét, karajt, illetve ami kell a havi főzéshez. Ha valami menet közben kell, akkor megveszem. Hetente egyszer igyekszem megvenni a zöldségeket, mondjuk krumpli, répa... szeretem, ha friss. tisztítószerekből mindig akciósat veszek, pl. mosóport 10 kg-t vettem, tavaly előtt decemberben, és nemrég fogyott el. 3600 ft volt. mosogatószert is többet, akciósat veszek, elég majdnem fél évig, kb 2000 ft. Ilyeneken igyekszem spórolni. mindig ami romlik, azokat igyekszem hetente beszerezni, felvágott kenyér, amikor elfogy, ami mehet a mélyhűtőbe 1-2 hónapra, de inkább egyre, akkor azt a piacon veszem meg.
2012. ápr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Mi is hetente szoktunk. A fő oka, hogy nincs autó, ezért nagyobb mennyiséget nem tudunk bicajjal elhozni. Akciós újságokat mindig figyeljük és ilyesmit, hogy mosogatószer, fogkrém, mosópor, cukor mindig az akciós helyről veszünk. Előre egy hétre megtervezett menű szerint ami heti kétszeri húsétel, egyszer főzelék, egyszer valamilyen egytál, rakottétel. Az adagok két napra szólnak, de a változatosság kedvéért nem egymást követő két napon szoktuk fogyasztani.
2012. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a heti akciók alapján alakítom az étrendet, és ehhez vásárolunk be hetente. Mivel sokat sütök, ha pl. a liszt akciós, akkor is veszek, ha van még otthon pár kiló, de egyébként nem szoktam csak azért megvenni valamit, mert akciós. De pl. kozmetikai szerekből minden decemberben elég rendesen betárazok, mert akkor vannak a legnagyobb akciók (viszont csak olyat veszek, amit tényleg elhasználunk). Nagyjából lehet sejteni, hogy mikor mi lesz leértékelve. Előre ki szoktam számolni, hogy miből mennyit veszek és hogy mennyibe fog kerülni.
2012. ápr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Mi havonta tartunk egy óriásbevásárlást, hetente meg egy nagyot. Hét közben meg kisebbeket. Havonta megveszük a lisztet, cukrot, mosóport, öblítőt, meg sok húst, tésztát, Rossmannban a tisztálkodószereket, sampon, tusfürdő, balzsam, női higiéniás dolgok, stb. Hetente zöldséget, húst ami addig elfogyott de szükség lenne rá, két karton tejet mert az elég a következő hétig, gabonapelyhet, üdítőket, ásványvizet. Naponta megyünk kenyérért vagy bármi egyéb péksütiért, felvágottat és sajtot is veszünk a heti nagybevásárláson kívül is, de nem minden nap persze. Meg ha eszembe jut, hogy sütit akarok sütni, és nincs itthon hozzá minden hozzávaló, akkor elmegyek a boltba megvenni. Szóval mi nagyjából minden nap megyünk boltba, de minden másnap mindenképp. Nem tudom, hogy így megéri-e, de kényelmi szempontból nekünk ez vált be.
2012. ápr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi hetente vásárolunk. Szintén az autó hiánya miatt, ennyit még elbírunk. Egy hétig pedig minden eláll.

Eleinte, amíg gyakorlatlanabb voltam, volt hogy rám romlott az étel. De most már eleve úgy kalkulálok, hogy mindent meg tudjak egy-két napon belül főzni. Aztán mennek a fagyasztóba. Még kényelmesebb is onnan csak kivenni egy adag kaját, mint minden nap elmászkálni valahova kajálni - háromszoros áron.

2012. ápr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mindig azt veszünk, ami épp elfogy. szerencsére van autó, tehát könnyebb, de a víz miatt gyakran járunk hipermarketbe, mert az ott olcsóbb. hetente 2-3x veszünk 1 karton 2l-es vizet.

visszatérve: mindig körbejárok a lakásban, megnézem miből van kevés, vagy főzés közben is figyelem, h mikor ér a kis doboz aljára a cukor, liszt, fűszerek.

húst is hetente veszünk, mindig tele van a fagyasztó, ha kell valami, akkor elég elővenni.

ha épp minden van otthon, akkor csak vízért és pékáruért megyünk, esetleg egy kis felvágottért.


anno, mikor anyukámmal laktam, sajnos nem volt verda, tehát hetente cipeltük a teszkóból a cuccokat hátizsákkal meg csöviszatyorral :) nem kívánom vissza :)


szerintem ez kicsit olyan mint az 5000ért tankolok sokszor vagy 30ezerért 1x szitu. ha kell valami, akkor meg kell venni, és egyébként is jobb többször keveset, mert 600 cihával nem épp egy élmény cipekedni a 4.re :) hiába fér el az autóban 2 családnyi heti bevásárlás, ha utána 3 fordulóval kell szaladgálni le-föl a lakásba.


anno a nagyim is ezt csinálta, minden nap más boltba mentünk. egyik nap henteshez, másik nap piacra, harmadik nap az ABC-be. szeretett járkálni a városban, (nem BP!), sok ismerőse volt, kicsit legalább dumált velük, mert nem az a klasszik nyugger volt, aki otthon hegyezte a répát ráérős idejében, hanem melóztak a papával keményen. :)


pótapám meg olyan, hogy egyszer úgy telerakja a kocsit, hogy tolni nem lehet, máskor meg leugrik a Lidl-be egy vacak ecetes uborkáért :) a pincéjében van egy kajaraktár szoba, ha kitörne a háború, sztem az egész környéket tudná etetni még 2 hétig :)


zárszó: sehogy sem olcsóbb, mert iszonyatos árak vannak. listával menj, akkor talán nem pakolsz be minden feleslegeset. :)

2012. ápr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!