Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Feltűnően koszosabb lesz a...

Feltűnően koszosabb lesz a lakás, ha bemegyek cipőben?

Figyelt kérdés
Új albérletbe költöztem, és a tulajdonos szerződésbeni kikötése, hogy a cipőben nem szabad bemenni a lakásba. Egy 30 nm-es garzonról van szó, szóval előszoba sincs, ahol le tudnám venni igazából, meg engem nem is nagyon érdekel ez. Mire figyeljek szerintetek, hogy ne tűnjön fel a tulajnak? Egyáltalán kell valamire figyelni??? Nyilván rendszeresen fogok takarítani, 2-3 naponta felporszívozom ezt kis lakást kb. 7 perc alatt.

2012. ápr. 4. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Szőnyegre ne lépj, ha lány vagy, akkor magas sarkúban parkettára se, mert beszakítja. Fekete talpú cipővel óvatosan, mert csíkot hagyhat.


De leginkább nem értem, hogy ha ezt tudtad, akkor minek szerződtél le? Ez tök undorító, hogy alig kötöd meg a szerződést, máris megszeged.

2012. ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen. Behordod a homokot, és előbb-utóbb elkoptatja apadlót. A szőnyegen is meglátszik. Mibe kerül levenni? Neked is kényelmesebb!
2012. ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Minek írtad alá? otthon se szoktad levenni?

Az amerikaiak pl. eztért csodálnak minket, hogy mi levesszük. Hja keleti nép! Behordod az utcáról a kutyaszart(nyomokban) a bacilusokat, a tbc-sek köpetét, a mérgező kormot, aztán meg leülsz a padlóra és beszívod. A porsazívózás nem oldd meg mindent, attól a szőneg még elkoszosodik.

Rugd le! akár mezítláb is járhatsz.

Nme jó a cipőnek sem, ha egyfolytában hordod, hamarabb tönkremegy. Meg az is más, talán vidéken élsz: ha kinnis tisztaság van. De egy nagyvárosban koszos a járda.

2012. ápr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy egy idő után elkoszolódik ettől a lakás. Észre sem veszed. Majd ő, aki ritkán megy oda.
2012. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi sem vesszük le a cipőt, és nem koszosabb a lakás. A megoldás egyébként egyszerű, vegyél a szobába a Diego-nál valamilyen olcsóbb, parkettára is lerakható padlószőnyeget, tedd azt le, és akkor a sajátodon lépkedsz, nem szólhat semmit a tulaj. Amikor elköltözöl, akkor meg visszacseréled a saját szőnyegére.
2012. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Nem tudok válaszolni, én leveszem.

Mindenféle bántó szándék nélkül mondom, én ezt nem értem... Ha nem veszitek le a lakásban ha hazaértek, akkor mikor? Amikor fürdeni mentek? Vagy mi? Én papucsot hordok otthon, vagy mezítláb... Sokkal kényelmesebb, és nem lesz tőle koszos a lakás.

2012. ápr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Nem folyamatosan utcai cipőben vagyunk itthon, nyilván kényelmesebb papucsban vagy mezítláb. De ha például reggel vissza kell szaladni valamiért, sosem csinálunk gondot abból, hogy bejöjjünk cipővel, nem kezdjük el újra a cipő le-felvételét. Meg ha jön valaki hozzánk, azzal sem vetetjük le a cipőt, csak ha sáros, lucskos idő van odakint. Százszor inkább felporszívózok egy kis koszt, minthogy egy idegennek a lábszagát kelljen eltüntetni a szőnyegből (tapasztalatból mondom, nem könnyű feladat). A nőkkel nincs baj, mert ők el szokták fogadni a papucsot, de a férfiak általában játsszák a kemény legényt. Akkor már inkább maradjanak cipőben! :)
2012. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Csak nálunk szokás ez a cipőlevevés. Ha nincs sár,akkor nem viszel be annyi piszkot,hogy attól tönkre menjen a szőnyeg.

Csak akkor van értelme levenni,ha huzamosabb ideig otthon maradunk. De vendégről soha nem vetetem le a cipőt,mert udvariatlanság.

2012. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

azért nem mind1, h éjjel nappal cipőben vagy a lakásban, vagy csak akkor mész be, ha ott felejtesz valamit a szobában, netán ha 2 percre ugrasz haza. egyébként ritka tisztaságmániás ember lehet a tulaj.

mi is néha bemegyünk a lakásba cipővel, ha vendég jön, neki sem kell levenni.

alapvetően papucsban vagyunk, sőt, jó érzés a nap végén levenni a cipőt.

2012. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nem i saz t írtad alá, hoyg a vendégről leveteted. Hanem hogy te leveszed. Ha visszaugraszs 2 percre, az nem látszik meg. De valaki írta és neki volt igaza: lassan, fokozatosan elkoszolódik, ő látni fogja, mivel ritkán jön.

Nyilván megjárta az előző bérlőkkel, akik tönkretettek mindent. Vagy fel van újítva, és félti.

Rugd le azt a cipőt, a saját lábodnak is csak jót teszel!

Szerintem szép szokás, én büszke vagyok rá. Keleten sem lép senki a lakásba cipőben, és csak régebbi a kultúrájuk, mint ezeké az észeki barbároké :) végy példát róluk!


Sz

2012. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!