Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nem tudok 1 havi rezsit...

Ha nem tudok 1 havi rezsit fizetni kirakhat a főbérlő?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban nem állok úgy anyagilag és a rezsi felét tudnám csak kifizetni. Tehát összesen a havi az úgy kb. 70 lenne, de annyi nem áll rendelkezésemre. Mit lehet tenni? Kirakhat ezért? A letéti díjat a lakásért azt ki tudom fizetni de rezsit nem.

2012. márc. 29. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, de ha látja rajtad, hogy kűzdessz, esetleg kapsz haladékot.
2012. márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kirakhat bizony. De ha kedvesen megkéred, hogy nézze ez egyszer el neked, akkor valószínűleg nem fog.

Viszont érdemes emlékezni erre az esetre. Az ilyenek miatt érdemes egy kisebb összegű lekötetlen megtakarítást csinálni.

2012. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi áll a szerződésben?


Beszélj vele!

2012. márc. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nálunk volt ilyen, de tudtam, h nem csóringer a srác, csak nem volt ideje találkozni. kifizettem helyette, aztán 2 havi számlát nyújtottam be neki. mindent kicsengetett tisztességgel, nem volt gond.


gondolom ismered a tulajt, tudod milyen a személyisége nagyjából, h mennyire engedékeny. ha nem az, akkor inkább kérj kölcsön havertól, és neki tartozz, mintsem kitegyenek.

2012. márc. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kitehet.

Ha adtál kauciót, akkor mondd meg neki, hogy vonja le abból, legfeljebb majd következő hónapban visszapótlod.

Haladékot errefelé nem szoktak adni, mert ő sem áll ám feltétlen úgy, hogy kifizesse a te rezsidet is a sajátja mellett. De ha nem gond neki, megfelelő kauciót adtál, mindig időben fizettél és évek óta ott laksz, meg van munkád, stb, akkor talán elnézi. Vele kell megbeszélned.

De magyar átlagot tekintve gondolkodj el sürgősen, hogy hova költözöl sos, úgy, hogy kuaciót se kapsz vissza. :S

2012. ápr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!