Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szobafestés, hogy és milyen...

Szobafestés, hogy és milyen festékkel? Aki ért hozzá?

Figyelt kérdés

A párommal szeretnénk kifesteni a lakásunkat. Kb 150 négyzetméter.

Üvegszálas tapéta van az alsó szinten, fent csak sima festés.

Milyen festék lenne a legjobb? Zöldes, sárgás szinűek a falak, de másmilyenre szeretnénk átfesteni, pl capuchino.

Előbb kell fehérre és utána csak arra a színűre? Segítene valaki?:)



2012. ápr. 5. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Én se szoktam festőt hívni. Nagyon jó egy rétegben fedő előre színre kevert festékeket lehet kapni, amit elrontani se lehet. Folyékony, előre bekevert glett anyag is van, amit előző este a hibára rákensz, másnak csiszolópapírral simává varázsolsz, és jöhet a henger. Felesleges előzőleg fehérre kenni.

Azért mielőtt megveszed a festéket kérdezz rá a boltba az eladótól, hogy az előzőre pl: diszperziós rákenheted-e azt amit választottál. Ha a válasz nem, ajánl majd helyette más összetevővel ugyanolyan jót.

2012. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Na ez a téma engem is érdekel :) Kedves első válaszoló, azt honnan lehet tudni, hogy amivel éppen ki van festve az adott helyiség, az diszperziós festék-e?
2012. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

No ez jó kérdés :) /első vagyok/

Általában disperzittel festettek mindenhol, ahol nem meszeltek már, én ebből indultam ki mindig. Mészre nem lehet festéket kenni az az egy biztos. Nem vagyok nagy szakértő, de eddig nem hibáztam, pedig nem egyszer csináltam már.

Ha nem egyértelmű, hogy milyen festék van a falon, még mindig ki lehet hívni egy szakembert árajánlatért, tőle meglehet kérdezni.

2012. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nos ez ugy van ,minőség variáciok,van mosható ami vizel keverhető nem olaj mint régen higitok budősek fej fájosak.

lényeg valami van a falon szépen enyhén nedves szivacsal le lehet mosni azt.

plafon mindig legyen fehár nagyitja ateret és több világoságot tukrőz vissza , fal világos mert több fényt és élet vidámságot engedbe az életunkbe ,olyanoknak akinek a minden napok nehezek és ha haza menek leulnek boldog szinek fogadják nem szomoruak fekete sötét kék piros:)

honnan tudni diszperzios a festék enyhe nedves rongy és dörzsöld meg le jönn az egész :) én 8utálom a diszperzios trutyikat ,nagyon jo festékek vannak amiket szeretek dulux ... jupol ...héra nem drága jól fedőképeség:) [link]

ehez a vedérhez adni kell 1,5 ,liter vizet jol elkeverni ha szinkeverve vetuk meg .ha szint maguk veszik hozzá akkor elsőnek kis vizben a szint felhigitani példa 1 pohárban majd hozzá teni elkeverni várni 10 percet és ujra átkeverni. 2 -3 szor a szin véget jol keveredjen el. egyformán !

furdő konyha ha van esély olyan festéket kérni ami higitoval kell keverni plafon legyen ilyen festék jo dolog mert párát nem szivja be fal pedig lemosható festék legyen.

furdőben lehet ugyan ugy higitos pára véget fal plafon egyben !

[link]

...................

2012. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mész festékre festés előt festeni kell ezzel fontos tutira nem dobja le.

de sokan gipszelés után sem alapoznak ,ezért soknak van gondja ilyenkor mikor fest uristen mi ez mi történt...ezt keruld el.

[link]

ez meg teszi higitás nélkul ne tegyél vizet igy irom..:)

2012. ápr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!