Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyságrendileg mennyibe...

Nagyságrendileg mennyibe kerül egy 100 m2-es lakás teljes újrafestetése különböző színekkel?

Figyelt kérdés

Anyagár és munkadíj is érdekel. Nyilván távolról nem lehet pontosan megmondani, de úgy kb sem vagyok képben.

50.000 vagy 500.000?



2012. jan. 11. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, tapétázott-e a fal, vagy sima fal és glettelni kell, milyen fajta festéket szeretnél, kész színt, vagy kevertetni. Sokat számít az is , hogy ki fogja a munkát elvégezni, mert festők között is vannak árkülönbségek.Nekünk 3 évvel ezelőtt kb: 70m2 kifestése, ennek a fele tapétázva volt így itt nem kellett a falat javítani, anyagköltséggel 180 ezer volt, a festéket színskálán keverték.

Ennyit tudtam segíteni.

2012. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
200-250 ezer alatt nem nagyon úszod meg. De ha pontosabb képet akarsz, akkor nézd meg néhány festő honlapját. Sokaknál van árlista, külön lebontva, mennyibe kerül egy m2-re a tapétaleszedés, glettelés, stb. Azok alapján már tudsz kalkulálni (ugye az se mindegy, hogy 2.5 vagy 5 méteres a belmagasság, megduplázza a költségeket).
2012. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2,5 belmagasság, fűrészporos tapétára kéne csak festeni.
2012. jan. 11. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Függ attól hogy milyen festéket veszel. Vehetsz gyárilag színezett festéket ha erős színt szeretnél. Ha valami világosabbat akkor az olcsóbb fehér festéket be lehet színezni. A diszperziós festékek közt sokféle van.


Függ még attól is hogy kivel csináltatod. A vállalkozók drágán dolgoznak, aki feketén csinálja az olcsóbban.


Számolj úgy hogy a festés munkadíja kb 300ft/m2(értelem szerűen nem alapterület hanem falfelület). Van ennél olcsóbb is és drágább is.


Azt mondod hogy 100m2 és 2,5m belmagasság. De azt nem tudjuk hogy mennyi fal van... Így látatlanban szerintem ~250.000ft de ne lepődj meg ha sima fehér festékkel se festik ki neked ennyiért.

2012. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ez a helyzet, akkor szerintem egyszerűbb, ha magatok kifestitek. Egy jó minőségű hengerbe érdemes invesztálni, akkor szép lesz a végeredmény. 2-3 napos munka, és kb. 150 ezret spóroltok (ha úgy tetszik: kerestek) vele.
2012. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!