Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szelektív hulladék: hova dobjam?

Szelektív hulladék: hova dobjam?

Figyelt kérdés
Vannak azok a fémes színű "papírok", mint pl a joghurtos, kefíres doboz tetején, a rágópapír (belseje), a chipses zacskó, Kotányis meg egyéb fűszeres tasakok. Ezek melyik tárolóba valók?
2012. ápr. 5. 15:07
 1/6 anonim válasza:
jelenleg magyarországon a telepen összeöntik egy kupacba a tárolókat, szóval tökmind1
2012. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez komoly? Miért? És honnan tudod? Minek gyűjtetik velünk külön, ha felesleges?
2012. ápr. 5. 15:21
 3/6 Kerria ***** válasza:

Itt egy oldal, iskolákban ezt az oldalt ajánlják a gyerekeknek, szerintem Te is megtalálod amit keresel.


Én a papírosba dobnám azt is (de nekem sem ártana végre átolvasnom az oldalt)

2012. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hol az oldal? :)
2012. ápr. 6. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Azok a bizonyos fémes színű "papírok" kasírozott papírok,vagyis a papírra alufóliát ragasztanak.A kefíres doboz tetején pedig csak alufólia van,ez pedig nem papír.Az általad felsoroltakat,valamint az élelmiszerrel szennyezett papírokat nem szabad a szelektív papírhulladékba dobni,hanem szelektálás nélkül az általános hulladékok közé.Az pedig hogy a szelektíven gyűjtött hulladékot később összeöntik ez nem igaz,ezt olyan emberek találták ki akik lusták arra hogy szétválogatva gyűjtsék a szemetüket.Ellentétben veled aki veszi a fáradtságot és utána érdeklődik.

A szelektív hulladékba bedobott oda nem illő anyag az újrafeldolgozás során problémákat okoz,ezért kell odafigyelni erre, ha kell utána érdeklődni, mint ahogy nagyon helyesen te is tetted.Nem vagyok egy Greenpeace aktivista,de szerintem ennyi elvárható mindenkitől,minimális környezettudatosság.

2012. ápr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kasírozott papír? Köszi, ezt nem tudtam, hogy ezek tulajdonképpen miből is vannak. Kár, hogy nem szabad bedobni, meg a tiszta (mármint nem olajos, kajás) alufóliát, mert ezekből is viszonylag sok gyűlik (pedig nem eszünk sok chipset :)), és amikor a sima szemetesbe rakom a cuccot, már látom a lelki szemeimmel, hogy ezt a sok szervetlen vackot a földbe temetik. Én se vagyok egy elvakult környezetvédő, de akkor is jó lenne, ha minél kevesebb kerülne a földbe.

Köszi a segítséget!

2012. ápr. 6. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!