Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megértetni a...

Hogy lehetne megértetni a rokonokkal, hogy fölöslegesen ne vásároljanak nekünk holnikat?

Figyelt kérdés
Most költöztünk be a párommal saját lakásba, nagymamám meg szüleim is úgy csinálnak, mintha nem lenne semmi cuccunk, meg nagymamámmal pl kb. 1 hónap múlva tudok találkozni, de már hívott, hogy pár dolgot vett nekünk, ágyneműt, törölközőt, poharakat stb ne vegyünk ilyeneket... De addig amíg nem tudunk találkozni, ne is fürödjünk, ne aludjunk, vagy hogy gondolja ilyenkor? Már kb. Mindent megvettünk, pár cucc kell csak. Anyámék meg vettek hűtőt, mikrót, gáztűzhelyt, k is vannak már, most meg a sok fölösleges cucctól nem lehet elférni szinte ebben a szoba konyhás lakásban. Rá se kérdeztek, hogy mi kellene, csak megvették. Rendes tőlük, hogy gondoltak ránk, de legalább akkor valamennyi pénzt adnának, hogy ami nekünk kell, megvegyük. A szomszéd is csak nevetett ezen, hogy 2 hűtő meg 2 gáztűzhely egymás mellett meg 2 mikro egymáson... Nekik hiába mondtam, hogy inkább pénzre lenne szükség, nem fölösleges cuccokra, csak megvették ezeket...

2012. ápr. 5. 16:43
 1/4 anonim válasza:

Egyszer elég, ha elmondon nekik, hogy ti szeretnétek mindent megvenni, ti tudjátok a legjobban, milyen típusú, formájú, színű dolgokat szeretnének, ezért a vásárlási utalvány a célszerű ilyenkor, inkább azt vagy pénz ajándékozzanak, ha szeretnének adni valamit.

Ha ez nem jut el a fülükig, akkor csak annyit tehetsz, hogy mikor mondják neked, hogy itt a törölköző, mikró stb. azt mondod, hogy köszönjük, nem kérjük, már van. Az ő dolguk, hogy mit csinálnak vele ezek után. Bajlódjanak ők a visszavitetésével.

2012. ápr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Köszönd meg,és hozd el.

A törülközőkből,ágynemű huzatokból,poharakból mindig jó ha van többlet..(hidd el nekem,én is morogtam,hogy miért kapok 5 törülközőt,de ma áldom az eszemet,hogy eltettem,mert bizony mindig jól jöhet)

A mikrót,tűzhelyet el lehet adni,és a pénzt el lehet költeni arra amire kell.Ha jobban néz ki a szülők által vett dolgok,akkor azokat tartsátok meg.(bár a mikró sem kér enni,én dobozban hagynám,és eltenném..2-3 év és a régi mikró úgyis tönkre megy.

2012. ápr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Törülköző, ágynemű, poharak mindig jól jönnek, főleg, ha majd gyereketek is lesz. Az ilyeneknek érdemes helyet találni. A többi cuccról meg annyit, hogy ha megbeszéled velük, és nem értik meg, akkor add el őket, sok hirdetős oldal van már.
2012. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kerria ***** válasza:

Mi kiállítottunk anno egy listát, és ezt küldtük szét, pont emiatt, hogy ne kapjunk mindenből kettőt. Sőt az anyukáknál is hagytunk, hogy ők is segítsenek, mert sokszor többet beszélnek az adott rokonnal. (Listába, pontos megnevezés, márkanév, típusszám, és üzletek, ahol beszerezhető- és természetesen beleírni, hogy hívják ezt vagy azt a személyt, mert ő tudja ki és mit vesz)


Amúgy törölköző, pohár, ágynemű- még ha nem is tetszik esetleg, csak a többiekkel tudok egyetérteni, az mindig kell.

2012. ápr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!