Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elpocsékoltam az életemből 2...

Elpocsékoltam az életemből 2 évet fölöslegesen, gyakorlatilag semmittevéssel (depresszió). Ezt nem tudom feldolgozni, még csak most kezdem a karrierem 27 évesen. Mások már 22-23 évesen kezdik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezzel nem vagy egyedül. Csak pozitív hozzáállás segíthet, ne add fel, akkor sem, ha az elején negatívumok érnek főleg.
2012. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Fogadd el, ez így volt. És koncentrálj a jelenre:

Itt és most mi a dolgom?

Ha nem így teszel -további időt pazarolsz el a rágódással.

Fel van dolgozva a múlt. Ami van: csak az itt és most.

A múlt már nincs a jövő még nincs.

És nem maradtál le semmiről, hiszen mindig "kezdeni"kell. A kezdetben van egy lendület, egy erő, ami hiányzik azokból akik megszokásból tesznek dolgokat - és ezért az megfeneklik.


ajánlott irodalom

(inkább könyvalakban, itt elég szemrongáló, könyvtárakban is megvan)

Shunryu Suzuki

A ZEN SZELLEM, AZ ÖRÖK KEZDŐK SZELLEME

[link]

2012. márc. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem most, hogy tudatosult benned, ess kétségbe, legyél depressziós!
2012. márc. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem depressziós vagy, hanem baleseted lett volna, és 2 évig lábadozol, akkor is így sírsz?

Elárulom, nem. Ez még mindig a depi. Előtted az élet nagyobbik fele.

2012. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha tegnap nem csináltam semmit, tegnap előtt sem, akkor ma bele húzok és bepótolom az elvesztegetett időt. Fogd fel így.
2012. márc. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondd azt magadnak, hogy OK eddig így volt, de most már kezdek magammal valamit, belekezdesz és ennyi, itt nincs mit gondolkodni, csinálni kell, ha azt akarod, hogy kimássz ebből az állapotból. Sokkal jobb lesz, ha majd úgy érzed, hogy valami hasznosat csinálsz. Tessék munkát keresni (nem könnyű), de hagyjuk abba az orrlógatást. Biztos vannak pozitív képességeid azokat kell kihasználni. Pozitív gondolatokkal kell körbevenni magad, nem pedig, hogy "ez sem jó, az sem jó", mert abból nem lesz semmi. Az a kérdés, hogy te akarod vagy sem, jobb lenne ha akarnád, mert úgy érhetsz el bármit. Szerintem gondold át, hogy mit akarsz elérni az életben és akkor meglesz, hogy ahhoz mit kell tenned, határozz meg célokat magadnak és azok alapján indulj el.
2012. márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ez egyáltalán nem egyedi eset! A legtöbben körülöttem később kezdték a karriert, és mivel később is kezdték, érettebb fejjel indultak neki és a végén azt is csinálják amit szeretnének. Nehéz ezt feldolgozni, de gondolj arra, hogy valószinüleg kellett az a 2 év, hogy eldöntsd mit csinálj, úgyhogy nyugi :)
2012. márc. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

szia! Ne izgulj, rengetegen vagyunk ezzel így. Én 1 évet halasztottam gimi után, mert nem tudtam, hogy mi legyek, és az egyetemen is csúszni fogok 2 évet. Bárhonnan van esély újrakezdeni. Az életben meg ne a karrier adja a boldogságot.

Drukkolok, hajrá! :)

2012. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most kaptam új munkát egy nagy IT cégnél Pesten, tök jó. Az elmúlt 3 évben rengeteg jó álláslehetőséget elbaltáztam.... remélem ez bejön.
2012. ápr. 18. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!