Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fekvésű telket érdemes...

Milyen fekvésű telket érdemes vásárolni, ha a ház hátsó részén szeretnénk egy nagy teraszt, és ahová a nap nagyrészében odasütne a nap?

Figyelt kérdés
Nektek milyen fekvésű a telketek és azon a ház?
2012. ápr. 10. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Maga a terasz déli fekvésünek kell akkor lenni, de arra is figyelj hogy magyarországon vannak 40 fokos napok is, ekkor kell az árnyék is. Szóval a nap legtöbbet délröl süt.
2012. ápr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én telkem ÉNy-DK fekvésű, a ház szintén. Mivel L alakú, így pont a déli oldalra tudtunk terszt építeni. A gond, hogy néha tényleg túl meleg van rajta, főként, hogy tényleg egész nap oda süt a nap!

Meelékeltem rajzot is, a kis nyilak irányában lehet bejutni a házba a teraszon át:

[link]

2012. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne ess abba a hibába mint nagyon sokan.

A mögöttem lévő utcában sorra épülnek az ujj házak,szebbnél szebbek a teraszuk rám néz(dél felé).A feleségem azt mondta "majd egymás képébe bámulunk nyáron" mondtam neki várjuk meg a 30fokot aztán meglátod.Az én teraszom észak keleti, a ház L-alakú.Nyarat és a kiülést tekintve állítom a legoptimálissabb. De visszatérve nyáron a melegbe nem tudnak kiülni,ráadásul még később is ontja magából a meleget a kő.

2012. ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi hasznos tanácsokat. Az egyik telek, amit kinéztünk É-D fekvésű, déli oldalra esik az utca. Így a terasz É-K-i vagy É-Ny-i oldalra esne. Én azt gondoltam jobb, ha déli vagy D-Nyi esetleg nyugati fekvésű. De akkor mégsem előnyös? Akkor az É-K-i vagy É-Ny-i fekvés ideális lenne?
2012. ápr. 11. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!