Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik szabályozás a társashá...

Létezik szabályozás a társasházakban történő lakásfelújításokra?

Figyelt kérdés
Azért írok ide, mert a társasházi törvény nem rendelkezik a témáról. Kérdésem lényege: van lehetőség a felújítások korlátozására az általuk okozott zaj miatt? A házban, ahol élek egymást érik a különböző munkák a lakásokban, és hónapok óta nem volt 3 hét zsinórban, amikor ne fúrtak/kopácsoltak volna valahol.
2012. ápr. 13. 16:48
 1/4 anonim válasza:
nem hallottam még ilyen korlátozásról. inkább íratlan szabályok vannak, hogy délelőtt 8-9-től lehet este 5-6-ig kopácsolni, és vasárnap meg nem illik.
2012. ápr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szegények börtönében élsz barátom!

Lepj le, én is így oldottam meg.

2012. ápr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt közösen a többi lakóval jelezni kell a ház felelősnek,gondnoknak vagy akárkinek is.

Jobb helyeken megbeszélik előre hogy mikor dolgozhatnak mettől meddig és azt is hogy szombat vasárnap ne zörögjenek.

A másik módszer ami működőképesebb:Meg kell keresni a zajforrást ,az ajton zörögni mint állat és ordibálni az illetővel hogy hagyják abba mert rendőrt hívsz decibel mérővel.Ha áthallatszik zavaróan a zaj akkor már rendőrt hívhatsz ha minden igaz.

Üdv!

2012. ápr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a legtöbben (főleg a régi lakók) kiírják, mikor és mennyi ideig szándékoznak felújítani. Hétvégén és este 7-8 után nem dolgoznak. Legalábbis nem zajongnak.

Aki nem tartja be, azt felszólítja a közös képviselő. Pechünkre épp a mellettünk lévő lakást vásárolta meg egy hülye család. (Hétvégi ház helyett vásárolták szerintem a lakást.) Avval a címszóval, hogy nekik nincs pénzük vállalkozókat fizetni szabadidejükben jártak ide barkácsolni. Naná, hogy főként hétvégén értek rá. Több mint egy évig szórakoztak vele :-(

Mi egy hónap után feljelentettük őket az önkormányzatnál. A kerületi illetékes felszólította tartsák be zajrendeletet, akár csak a közös képviselő a házszabály zajrendeletére. Onnantól csak hétköznap jöttek.

A végén a ház beperelte őket, hiszen a gáztól kezdve mindent átalakítottak, szinte az összes falat kiverték engedélyek, tervek és szakemberek nélkül. Megnyerte a ház a pert! Vissza kellett alakítaniuk mindent. Az újabb 2-3 hónap volt. Jelenleg eladó a lakás, mert vállnak :-)

Nem vagyok kárörvendő típus, de megérdemlik :-)

2012. máj. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!