Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tudni a kutyachipről?

Mit lehet tudni a kutyachipről?

Figyelt kérdés
Valójában magára a "törvényre" lennék kíváncsi, ugyanis se a neten, se az állatorvosnál nincs erről információ. Ez csak Pécsi esetleg Baranya megyei törvény? Mert hát a Dunántúli-naplóban olvastam róla, de a bamán már nem találom ezt a cikket. Az újság meg azóta kitudja merre kóborol... Az orvos csak annyit tudott mondani, hogy kötelező, hiába 10 éves a kutyánk, de azt nem tudom, hogy meddig? Mindenütt csak a 2010-es újszülött kutyákra vonatkozó információkat találom. Mikor, hol és pontosan mit is hoztak be a kutyachipről? Köszönöm előre is a segítséget!

2012. ápr. 10. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom , hogy abban az esetben kötelező chipeltetni mikor gazdát cserél egy kutya, és ez a törvény 2010-ben lépett érvénybe, az az előtt született kutyákba nem kötelező (de célszerű) berakatni.

Egyébként meg értelme nincs az egésznek mert nem ellenőrzik...

2012. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam, hogy akik a törvény meghozása után születnek kutyusok, azokat csak úgy adhatják el, hogy van bennük chip.

Amúgy mi 5 ezerért rakattuk a kutyába.

De ha a te 10 éves kutyádnak is kötelező lenne, gondolom még a csapból is ez folyna.

Én is Baranyai vagyok. :)

2012. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam:

[link]


"Minden olyan kutyusba, amelyet elajándékoznak illetve eladnak, július 1-jétől kötelező mikrochip beültetése."


Szóval a már meglévőbe úgy tűnik nem kötelező.

2012. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, 2010 óta így van. De most hoztak vagy akarnak hozni (nem tudom) törvényt arra, hogy a már meglévő kutyákba is kell. 3500 ft, és nem kaphat orvosi ellátást, ha nincs benne, azt hiszem nyártól. A miénket beoltani sem nagyon akarta a doki most, mert hát minek húzzuk a cheppeltetést...
2012. ápr. 10. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Én erről még nem hallottam.Mostanában az ebadóval kapcsolatban jött még szóba a chip, de ott sem kötelező jelleggel, hanem az volt az elképzelés hogy aki nem chipeltet és ivartalaníttat annak éves ebadót kell fizetnie.De ha jól tudom nem sok helyen lett bevezetve mert többe kerül az adminisztrálás mint amennyi pénzt belehet vele szedni.
2012. ápr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem rosszul informálódott az orvosotok, vagy ha legközelebb mentek kérdezz rá, hogy hol tudsz ennek utánaolvasni, mert ez tényleg elég nagy felháborodást keltene, szóval hallottunk volna róla tuti.
2012. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Így lesz, és az újságot is igyekszem elő keríteni :D Köszi azért mindenkinek!
2012. ápr. 10. 17:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs egységes állásfoglalás, hanem az önkormányzatok hatáskörébe utálták.

Nálunk (Oroszlány) az az állásfoglalása a hivatalnak, hogy 2013-tól lesz ebadó (6000ft), de idén nyártól a chip ingyenes lesz. Az ezekkel kapcsolatos összeírásokat már el is kezdték.

2012. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!