Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ingatlan eladáshoz kötelező a...

Ingatlan eladáshoz kötelező a energiatanúsítvány? Mennyibe kerül mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Egy 40ben épült 180nm-es házat szeretnénk majd eladni de akkor még nem volt tervrajz stb tehát nincsenek papírjaim az ingatlanhoz.

2012. ápr. 14. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

pl:

[link]

[link]

[link]


stb stb stb

2012. ápr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi az infót.

És ha pl rossz minősítést kap a ház akkor nem lehet eladni vagy mi?

2012. ápr. 14. 21:28
 3/6 Bandi bácsi ***** válasza:
Már hogyne lehetne eladni..! Persze a vevő ha elolvassa nyilván keményen alkudni fog az árból, hiszen egy független szakszerű értékelést/bizonyítványt láthat, nem zsákbamacskát vesz, kalkulálhat, hogy mire kell még költenie!
2012. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most olvastam ezt a cikket!

[link]


A cikk szerint elég szemrevételezési,becslési tanusítványt is kiállítani.


De egyébként ennek a törvénynek is csak a pénz az alapja hogy még több folyjon be az államnak.Egyértelműen minden háznál a hőszigetelés és az hőszigetelt nyílászáró határozza meg a hőkibocsájtást.

2012. ápr. 14. 21:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Illetve csak 2013.01.09től kötelező elkészíteni.
2012. ápr. 14. 21:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most töltöttem ki egy energiabesorolási kalkulátort a neten, 2 lakást néztem meg. Pont ellentétes eredmény jött ki. A fele akkora rezsijű lakásra jött ki H-s besorolás (1912-es építésű, gázkonvektoros, 4 m-es belmagasságú, 60 nm-es lakás), míg a 39 nm-es újépítésűre E.
2012. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!