Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a legtöbbet a...

Hogyan lehet a legtöbbet a legpraktikusabban spórolni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt víz-gáz-villany, sütés-főzés, stb terén.

Kertes házban vagyunk, az esővízet fel tudjuk fogni a későbbi locsolásra, a fűtés konvektoros, átlagos gáztűzhely van, a fürdőben villany bojler.


2012. ápr. 17. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden beruházás kérdése:

Főzés több emberre, vagy fele annyi alkalommal dupla mennyiséget (2-3hó megtérülés)

Villanybojler éjszakai áramra (1év megtérülés)

Hőszigetelés 3 éven belül behozza az árát

Napkollektor a használati melegvízhez (7év megtérülés)

Megújuló (fa- vagy szalmatüzeléses) kazán és radiátorok (8-10év megtérülés)

Fúrt kút és szivattyú locsolási és fürdési vízhasználathoz (10év megtérülés)

Napelem és zöld árammmérő (két irányba forog) (15év megtérülés)

2012. ápr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pörköltet mindig annyit főzök, hogy abból még minimum egyszer, vagy kétszer legyen kaja, vagyis a megfőzött mennyiség nagyobbik fele megy a fagyóba. Gáz+idő spórolás.

De meg lehet csinálni bármely kajával, aminek a főzési, elkészítési ideje hosszabb, a gázból főzés közben ugyanannyi fogy.


Úgy érzékelem, hogy amióta nem csinálok havi nagybevásárlást, hanem csak egy hétre előre vásárolok, könnyebb beosztani a konyhapénzt. Persze, ha akciós húsba futok bele, akkor abból veszek többet, de azt a plusz kiadást is könnyebben tudom a heti keretből kalkulálni.


Mindig határozott elképzelésekkel (cetlivel) megyek bevásárolni, ezzel elkerülhető, hogy fontos dolgok kimaradnak, és kevésbé fontosak bekerüljenek a kosárba.


Kaját sosem dobok ki, a maradékot vagy átvariálom máshoz, vagy (ahogy itt tanultam), egy héten egyszer csinálni kell "maradék-evő" napot.

2012. ápr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A főzésre én is gondoltam, bár megfordult a fejemben, hogy a több kaja tovább fő, de akkor ezek szerint nem. A bojlert amikor nincs rá szükség kikapcsoljuk, figyelünk rá, hogy ne menjen semmi feleslegesen (TV, rádió, stb.) Sajnos nagy beruházásokba itt még nem tudunk fogni (napelem, kút) mert ez csak albérlet.
2012. ápr. 18. 08:38
 4/5 anonim ***** válasza:
A több kaja csak azzal az idővel fő tovább, amíg "a több kicsit később forr fel", mint a kevesebb. Ha már egyszer felforrt, és "csak" főnie kell pl. a marhapörköltnek, akkor már az egyszerre fő, akár 1 kg, akár 3 kg. Ugyanannyi idő alatt fog megpuhulni és nem pedig 3x annyi idő alatt.
2012. ápr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ezek mellett én még azt tudnám ajánlani, hogy pár 100 Ft-ből a csapokra/zuhanyra fel lehet szereltetni perlátort. felbuborékosítja a vizet. kb 1/3-ára csökkenti a víz használatát. a víz érzése puhább lesz, 1x kicsit furi, de teljesen pozitív. max ha pl egy fazekat töltesz meg, akkor kicsit tovább tart, de ennyi.és nagyon megéri.

Illetve LEDes égők. elég olcsók, és kész röhej az áramfelhasználása. és emellett baromi jól is világítanak.

2012. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!