Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha vennék egy garázst ott...

Ha vennék egy garázst ott tudnék élni és be tudnám oda jelenteni magam?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 19. 00:29
 1/8 anonim válasza:
100%

Érdekes kérdés.

Szerintem nem tudnád bejelenteni magad, nem minősül lakóháznak.


Élni viszont bárhol tudsz (lásd hajléktalanok)

Télen viszont hideg lesz.

Ha a környéken lakóknak nem tetszik a dolog rádküldik a zsarukat. Mindenhol van egy ember akinek nem tetszik valami...

2012. ápr. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetris ***** válasza:
100%

Bármikor vehetsz garázst. Élhetsz benne, ha van rajta ablak, amin szellőztetni tudsz, és be van vezetve a víz, hogy meg tudjál mosakodni. A WC gondot fog okozni, mert elég kevés olyan garázs van, ahol ez a lényeges kellék megvan.

Bejelentkezni azonban nem fogsz tudni, mert az önkormányzatnál mint garázs van nyilvántartva az a helység, nem lakóház, vagy lakásként.

De szükség esetén ideiglenesen szerintem megfelelő lakásnak is, ha másra éppen most nem telik.

Esetleg abba a házba kellene bejelentkezned, ahol a garázs van.

2012. ápr. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Szintén azt mondom bejelenteni nem tudod magad.De ez egy jó ötlet mégsem leszel hajléktalan.Csak van olyan ismerősöd akihez ideiglenesen be tudsz jelentkezni.És szabad tudnom mennyi be kerül és hol van a garázs.
2012. ápr. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hajléktalanság elől az egyik legjobb megoldás a garázs, még venni sem kell, bérelni is lehet, azt pedig össze lehet koldulni vagy üvegezni. Még az is lehet, hogy örülnek a szomszéd garázsok tulajai, hogy van ott valaki, aki figyel a zajokra, mozgolódásokra, sosem lehet tudni.


Bejelentkezni nem lehet, mert nem lakóépület, de még a hajléktalanoknak is van lakcímkártyájuk a személyi mellett "lakcím nélkül" bejegyzéssel.

2012. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
garázst is meglehet csinálni lakhatónak.a miénk hősyigetelő ajtókkal van ellátva, szigetelve van, ugyhogy éppenséggel lakhatóvá tehető
2012. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nem jelentkezhetsz be, garázsként van nyilvántartva az önkormányzatnál, ahhoz pedig, hogy a lakássá átminősítés megtörténjen, rengeteg pénzre lenne szükséged. Ki kell alakítani a vizesblokkot, zuhanyzót, wc-t, ezt el kell zárni a lakás többi részétől, kell lennie kis konyhai résznek is, és alvórésznek is. Ablakot kell rá nyitni, fűtést, szennyvízelvezetést megoldani. Meg van jelölve a tv-ben a legkisebb m2 is, amitől valami lakás lehet, ha jól emlékszem, ez 17 m2, de a területileg illetékes építési osztály ezt pontosan meg tudja mondani. ezek után ha mindennel kész vagy, jöhet az engedélyeztetési procedúra, minden lakó írásos beleegyezése, a hát alapító okiratának megváltoztatása (ehhez ügyvéd kell), benyújtás az építési osztályhoz, majd ők kimennek a helyszínre, megmérik pontosan, hogy megvan-e a szükséges méret, minden megvan-e benne, ami kell az engedélyhez, majd ha miden stimmel, akkor lakássá nyilvánítják. Ezután a tőlük kapott határozattal tudsz bejelentkezni oda.

Nem egyszerű, én önkormányzatnál dolgozom, az ilyen ügyek általában bukni szoktak, ugyanis az átalakítás, az ügyvéd, az engedélyeztetés is pénzbe kerül, több millióról beszélünk a végén és mér nem éri meg belevágni.

2012. ápr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Átmenetileg, pár éjszakát ki lehet húzni, pl. lakásfelújításkor, nyáron. De életvitelszerűen szerintem nem lehet ott élni.
2012. ápr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tisztelt cím!

Én azt akarom kérdezni, hogy ha én nekem a lakcím hajléktanalszálló és vennék egy garázst a nevemre amiben van közmű és ha kérnék aktív korúak ellátást, akkor a vagyon vizsgálatnál vajon átmennék-e, mert ugye nem lehet hasznosítható vagyona aki kér ellátást.

A vagyon nyilatkozatra ráírhatnám-e a lakóingathoz a garázst?

Elfogadják-e így?

2013. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!