Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek a mostani elváráso...

Szerintetek a mostani elvárásoknak megfelel-e, hőszigetelési szempontból az 1977-ben épült B-30-as tégla falazatú házam, melynek homlokzata két éve 7cm-es Austrotherm EPS polisztirollal, a padlástere pedig 10cm táblás kőzetgyapottal van leszigetelve?

Figyelt kérdés
A lábazaton van 4cm-es XPS(STIRODUR 2800C)
2012. ápr. 21. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
miért jóbb mint tágla vagy szlikát fal.
2012. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. A lábazat miatt. A lábazati hőszigetelésnek ugyanis 0,5-ös U tényezőjűnek kell lennie, fél méter mélységig és szerintem a te hőszigetelésed csak 0,875-öt teljesít, és fogalmam sincs milyen hosszan raktad fel. persze nem biztos, mert nem írtad, hogy van e a lábazaton még hőszigetelő vakolat stb.


A másik necces pont a padlásfödém. De ezt nem tudom, mert megintcsak nem adtál meg elég adatot. 0,03-as vagy 0,04-es a lambdája a kőzetgyapotodnak? Betonfödémre tetted vagy a mestergerendák közé? Deszkázás milyen (ha van)?


Ablakok milyenek?


A homlokzat jónak tűnik.


De járj magad utána: számítsd ki a pontos K tényezőket, aztán nézd meg a 2006-os TNM rendeletben:

[link]

2012. ápr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!