Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költői kérdés: Mikor fognak...

Költői kérdés: Mikor fognak végre az ingatlanosok nagy látószögű fényképezőgépet/objektívet használni?

Figyelt kérdés
Borzalmas az összes hirdetés, amit ingatlanosok tesznek fel.
2012. ápr. 22. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire gondolsz, mitől borzalmasak a képek. A nagylátószögű objektívek torzítanak. Többet befog egyszerre, az igaz.
2012. ápr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Torzít a tudod mid :D

Valóban elképesztően botrányos képeket készítenek az ingatlanosok.

Már nekünk is le kellett oltani az ingatlanost, hogy normális képeket rakjon fel, ne ilyen bénákat. Végül fényképeztem, helyette.


Bár mindenek előtt meg kéne ismerni a fényképezőgépet használat előtt;)

2012. ápr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatoddal egyetértek. Az elsőhöz meg csak annyit, hogy hivatásos fotós vagyok, tudom mit írtam. De bátran rákereshetsz a neten, vagy bármelyik fotós szakkönyvben.
2012. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó legyen torzít oké, de nem venni észre abban a butított felbontásban, amekkora képeket kiraknak a szobákról.


Ilyen célra pl. az én 18-55-ös objektívem bőven megfelelne, ami viszont nem torzít.

2012. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem fotósok az ingatlanosok, és nem fogják beállítani a képet. Különben meg lehet jó képet csinálni omladozó házról is. ( ezt úgy értem hogy ne látszódjon. ) A képek nem azért vannak hogy tudd milyen vastag a vakolat vagy hogy milyen atom friss a festés. hanem azért hogy ne szaladj rá egy 2 emeletes csodaházra, ha te csak egy kis házat szeretnél. Ha kicsit akarsz, akkor a kicsi házas képeket nézed úgyis. Ha meg nagyot akkor meg nagyot. Egyébként meg egy fürdőszobáról készült jó kép még nem garancia arra hogy a csapok nem csepegnek napi 24 órában, vagy hogy az elektromos vezetékek nincsenek össze vissza kuszálva.
2012. ápr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az ingatlanosok ezzel pont maguk ellen cselekszenek. Én pl. több ingatlant azért nem néztem meg, amikor kerestem, mert ez úgyis kicsi stb. Viszont ha jobban le lett volna fotózva, akkor lehet, hogy megnézem.

Az ingatlanosnak igenis hozzátartozik a munkaköréhez a fotózás. Ez olyan, mintha a buszvezető nem tudna tankolni.

2012. ápr. 24. 11:36
 7/9 anonim ***** válasza:

De egy képet tessék már igényesen elkészíteni, na...

Pláne ha a vevő a képek alapján dönt, hogy megnézze-e élőben!


Az meg elég egyértelmű, hogy nem a csöpögő csapra leszek kíváncsi egy fürdőszobai kép alapján.

2012. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én tanult fényképész vagyok, reklámfotós és alkalmazott fotográfia képesítéssel és később lettem ingatlanos. Az én fotóim jók, soha senkinek nem volt baja velük.

Ami nehézséget tud okozni egy ingatlan fényképezésekor az az, amikor egy nagyon szűk helyiségben próbálunk minél többet láttatni belőle. De egy ügyes fotós ill. ingatlanos azért megtalálja a módját.

2012. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Két hozzászólóval abszolut egyetértek!

Viszont a "Torzít a tudod mid :D"-től megkérdezném, mielőtt bárkit kioktat, hogy látott-e már nagylátószögű optikát, (vagy iéyen optikával készült képet)mert, hogy még nem használt, az biztos!!!!

Egyébként a butított felbontás semmit ne változtat a torzításon.Szerintem az ingatlanosok inkább a nagylátószöget használják, abból a meggondolásból, hogy egy képen a lehető legtöbbet megmutassák az ingatlanból. Ebből vannak azok a perspektívikus torzítások, hogy szinte felismerhetetlen az épület.Az is igaz, hogy az ingatlanosnak munkaeszköze a fényképezőgép, és legalább alapszinten nem ártana ismerni annak a használatát, kezelését!

2013. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!