Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkonvektorok égésterméke...

Gázkonvektorok égésterméke mennyire gáz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Konvektoros fűtésnél nem okoz-e gondot az, hogy a fölöttem lévő szomszéd ablak alatti gázkéményből (gázkifúvó nyílás), ha télen gyorsszellőztetést csinálok, nem jön-e be túl sok füstgáz? Ugyanígy, nem jön-e vissza kedvezőtlen széljárás esetén a nem hőszigetelt nyílásszárók résein a saját vagy a felső szomszéd konvektorának égésterméke?


Ha valaki tud adni erről valami olvasnivalót, amelyben az ilyen típusú fűtés élettani hatásait vizsgálták, megköszönném.



2012. ápr. 29. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Az gázkonvektorok égésterméke általában gáz. Szilárt maximum a korom lehetne, folyadék meg nem is tudom... talán a lecsapódó vízgőz. :)


Komolyra fordítva a szót, a meleg füstgáz felfelé száll és rögtön fel is hígul, tehát a fölötted lévő ebből a szempontból nem zavar. Maximum az alattad lévő.

A nyílászárók résein elenyésző mennyiségű füstgáz juthat be, nem lesz tőle semmi bajod.

Az utcára is kimész, ahová az összes lakás kivezetése ontja az égésterméket és mégsem fulladsz meg.

2012. ápr. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mi van abban az esetben, ha sűrű köd van, és nehezen tud eloszlani a füstgáz? Ilyenkor szabad szellőztetni? Mert panelben, ahol most lakom, minden gond nélkül szellőztetek akár ködben is.
2012. máj. 21. 13:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt (többek között) hívják szmognak. Nem egészséges, de nem tudsz mit csinálni, néha muszáj szellőztetni.
2012. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha ez egy vidéki város csendes, tiszta zöldövezetében található régi építésű téglaház (bányászház), ilyen esetben (ködben) ha még hozzávesszük, hogy majdnem mindenki alattam és fölöttem járatja a konvektort, durvább-e a szmog, mint Pesten egy belvárosi utcában, ahol bár konvektorok nincsenek a közelben, de kocsiforgalom annál inkább (ha feltesszük, hogy a belvárosban is köd van).


Pest belvárosban már éltem, viszont konvektoros lakásban még nem.

2012. máj. 22. 07:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!