Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek az ügyben, hogy a...

Ponti Petra kérdése:

Mit tehetek az ügyben, hogy a mellettem lakó önkormányzati lakásból elpateroljam a szomszédokat?

Figyelt kérdés

Fél éve bérlek egy garzont Óbudán, imádom, semmi pénzért nem hagynám itt. Sajnos a közvetlen szomszédomék állandóan üvöltöznek, állandóan, illetve iszonyat bűzt árasztanak magukból, pontosabban a lakásból. Hugyszag, igénytelen szag és öregszag egyvelege, ami beárasztja az egész folyosót. Nem egyszer volt már olyan, hogy öklendeztem tőle, valamint arra keltem, hogy kiabálnak ordenáré módon.

Nem vagyok egy rosszindulatú ember, sőt, nem akarok embereket utcára rakni, de ez már tűrhetetlen. Az utolsó csepp a pohárban a mai nap volt, amikor átkopogtam azzal a kérdéssel, hogy miért kell üvöltözni és nem voltak hajlandóak ajtót nyitni. A csukott bejárat mögött magyarázott nekem az öregasszony, undorító stílusban.

Az az ember vagyok, aki ezt semmilyen mértékben nem viseli el, pláne egy idegentől. Úgyhogy megkérnék mindenkit, aki ebben segítséget tud nyújtani, az tegye meg, persze csak tippeket várok, nem cselekvést és kíméljetek meg a 'gyújtsad fel őket' és társaik válaszoktól. Köszönöm előre is.



2012. máj. 1. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha fizetik a közüzemi díjakat, és a lakbért, semmit sem tudsz tenni, ha nem, akkor az Önkormányzat előbb-utóbb úgy is kilakoltatja őket. Az ANTSZ-t azonban kihívhatod rájuk.
2012. máj. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bejelented a közös képviselőnél és az Önkormányzatnál. Van egy társasházi lakásunk és abban a lépcsőházban is van egy összeférhetetlen nénike, akit bejelentettek a szomszédok az Önkormányzatnál. Igaz ő a közös helyiségekben is őrjöngött. Most valamikor kezdődik bírósági tárgyalás ellene a kilakoltatásával kapcsolatban. Több részletet nem tudok, mert mi nem ott lakunk, csak amit a szomszédoktól és a közös képviselőtől néha hallottam.
2012. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ez egyfajta birtokháborítás, valamint a társasház házirendje ellen is vétenek.


jelentsd be az önkormányzatnál.

2012. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hasonló a helyzetem nekem is. Voltunk a polgármesteri hivatalban ahol panaszt tetűnk. Az intézkedés menete: Idézést küldenek, felszolitás történik vagy kiszabnak pénzbirságót. Ha nincs pénze közmunkára kötelezik. Ennyi. Mi a házunk régi építése miatt a barnákat hallgatjuk február eleje óta és sehol sem tudnak segíteni.
2012. máj. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Önkormányzati jegyző,oda tartozik.
2012. máj. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 L.Thomas válasza:

Ha te is albérletbe laksz és nem önkormányzati hanem magánszemély akkor ne nagyon kapálózz mert visszafelé is elsülhet.

De a rendőröket is ráhívhatod közrend zavarás miatt ha még egy pár szomszéd is melléd áll akkor nyert ügyed van.

2012. máj. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!