Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van itt valaki, akihez betörtek?

Van itt valaki, akihez betörtek?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom a betörések miatt, miután a környéken elég sok van (hozzánk szerencsére még sosem törtek be). Milyen napszakban szoktak betörni? Tipikusan milyen házakba törnek be? Van ennek valami előjele, lehet valahonnan tudni, hogy valaki betörni készül hozzánk? Hogyan lehet megelőzni (a riasztó beszerelésén kívül)? Mire vigyázzunk? Mit csináljunk, ha épp akkor törnek be hozzánk, amikor itthon vagyunk? (nem vagyunk harcművészek, és fegyverünk sincs) Minden ilyesmi érdekel.

Családi házról van szó.



2012. máj. 2. 17:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
30%
Szerezzetek be egy-két kutyát, megoldják a problémát.
2012. máj. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Alapjog lett az önévédelem és a magántulajdon védelme is


Január 1-jével lépett hatályba Magyarország új alkotmánya, Magyarország Alaptörvénye. Az Alaptörvény V. cikkének értelmében mindenkinek joga van törvényben meghatározottak szerint a személye, illetve a tulajdona ellen intézett vagy az ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához.


Eddig a bíróságoknak egyedileg, minden esetben kellet vizsgálnia azt, hogy az önvédelem jogos volt-e, vagy sem. Nagyon leegyszerűsítve eddig a szabály az az volt, hogy ha valakivel szemben például a személye ellen támadást alkalmazott valaki, akkor olyan arányban kellett védekeznie, amilyen a támadás maga volt. Tehát ha valakit ököllel kezdtek el verni, akkor nem lehetett ellene késsel fellépni, mert a támadással nem állt arányban a védekezés. Az Alaptörvény hatálybalépésével ennek vége, ugyanis a bíróságoknak nem kell vizsgálniuk, hogy a sértett védekezése arányban állt-e a támadással.


Kabódi Csaba, az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának tanszékvezető egyetemi docens elmondása szerint “akár a személyi, a javak elleni, akár a közérdekre támadóval szemben fel lehet lépni akár még nem is arányos eszközzel. Tehát egy ököllel támadóval szemben kést lehet ragadni, husángot lehet ragadni, vasvillát lehet ragadni.” Gyakorlatilag a támadóval szemben bármivel fel lehet lépni, erre a bűnözőknek fel kell készülniük, még arra is, hogy egy betörés alkalmával akár az életüket is veszthetik. Az is fontos változás, hogy ezentúl nem a megtámadottnak kell bizonyítania a jogos védelmet.



Szerezzétek be a helyi jard közvetlen számát, nagyobb lesz az esély, hogy időben kiérnek,mintha a központi számot tárcsázátók. A mi mobilunkba is a gyorshiváshoz be van állítva.

2012. máj. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A második válasz kapcsán az jutott még az eszembe, hogy mennyire vannak felfegyverkezve manapság a betörők? Vagyis mire számíthatunk? Előfordulhat-e, hogy lőfegyver van náluk, vagy inkább puszta kézzel jön nekem, ha épp rajtakapom?


A nagy testű, őrző-védő kutya sajnos nem megoldható.

2012. máj. 2. 18:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez elég változó. Meg mit értünk fegyver alatt? Mert a pitiáner bűnözők csak lopni akarnak,nincs náluk "fegyver" (kés), viszont lehet,hogy felkapja a mellette lévő baltát,vagy bármit és azzal esik neked. Az egyszerűeket egy véreb elriasztja, mennek inkább oda,ahol nincs kutya. Nem árt figyelni, nem látsz-e gyanús alakokat, rossz műszaki állapotban lévő autókat a környékeden.Mindig zárj be mindent,ajtó,ablak,pinceajtó,MINDENT! Rengeteg betörés úgy történik,hogy be sincs zárva az ajtó,ablak,csak BECSUKVA!!! Legyen masszív az ajtó(és több,komolyabb zárakkal,ne csak egy kis retesszel),ablak,ne tudják egyszerüen benyomni,befeszíteni. Legyen riasztó,(ál)kamera. Ezek is elriaszthatják a tetveket. Általában kifigyelik az embert,mikor megy el mindenki otthonról vagy a kilincs/zárba nyomnak,tesznek valamit,ebből is látják,hogy mikor mentél haza. Hirtelen ennyi.
2012. máj. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Ja,és nappal szoktak inkább betörni, meg ünnepnapok,hétvégék veszélyesebbek,mert akkor sokan elutaznak otthonról.

Az,hogy milyen házakba törnek be,szintén változó. Mert a kis falvakban betörnek a lepukkant házikókba is,ahonnan kb amit elvisznek,annak az értéke = pár ezer forinttal. Városokban jobban szeretik a szebb,újabb házakat,ahol "látszik,hogy van pénz".

2012. máj. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Sokszor fordul elő,hogy a betörők biztosra mennek.Pl.tudják,hogy a háziak temetésre mentek /mert mondjuk meghalt egy családtagjuk,vagy szomszédjuk/.Ilyen általában kisebb településeken fordul elő,ahol ismerik egymást az emberek.Persze olyat is sokszor hallani,hogy a háziak otthon voltak, amikor kirámolták a garázst,vagy a fészert.Az egyik előttem hozzászólóval ellentétben én nem toppannék a betörő/k/ elé,hanem rögtön hívnám a legközelebbi rendőrt.Főleg akkor,ha nem lehet felmérni az erőviszonyokat.
2012. máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
SZia. Hozzánk betörtek, vagyis csak próbálkoztak. Én voltam otthon. A férjemmel albiban laktunk a Hungária körúton (elég lepukkant hely az egész). Én éppen szabadságot vettem ki, ezért voltam otthon napközben. Filmet néztem, és valami zörgést lehetett hallani az ajtó felöl. Aztán már a hangjukat is hallottam, hát, őszintén iszonyúan féltem. :) Pár percig csak kuporogtam a szobában, aztán magamhoz emeltem a nagykést, és odamentem a bejárati ajtóhoz. Valamit mondtam nekik, de hogy mit,nem emlékszem. közvetlen utána sem emlékeztem, annyira féltem:) De végül elmentek. Nem hiszem, hogy profik voltak, hiszen megijedtek egy remegő hangú húszéves fruskától. Utána addig ki sem mertem menni, amíg a férjem haza nem ért. (persze pont ekkor volt Szegeden) Utána láttuk, hogy a folyosón levő virágtartó kampójával akarták feltörni a zárat. Többet nem jöttek vissza, bár mi is elköltöztünk onnan pár hónap múlva.
2012. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2012. máj. 3. 16:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam csak akartak betörni a napokban. Van egy kutyám is, érdekes, hogy mostanában éjjelente iszonyúan ugat néha. Volt már, hogy kimentem, de nem láttam semmit.

Nagy a kert, hosszú, 23 méter az út a házig. Nem tudom, ki miért akart ide bejönni. Plusz a kapuból is letört egy darab. Tudod azt hiszik, hogy nagy ház, sok pénzt jelent, pedig pont fordítva. Ha valaki becsületesen építkezik, akkor nincsen pénze, örül, ha a házat fel tudja építeni.


Amúgy volt már más ismerősömhöz is betörő. Van ahol a három nagytestű kutyát elaltatták, úgy aludtak mint a bunda. Ott csak az előszobáig jutottak, mert elég volt nekik a autókulcsok, telefon, buksza, stb.

Annyit mondok, a mai világban nem szabad a véletlenre bízni semmit.

2012. máj. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk majdnem minden lépcsőházba betörtek már.(96 lakás van és 8 lépcsőház van)Alattam 2 emelettel pl nappal törtek be.Itthon voltam és semmit sem hallottam!Fémdetektorral nyomatták állítólag a dolgot és elvitték a műszaki cuccait a szomszédnak+pár ékszert.Rendet hagytak maguk után,a szomszédnak fel sem tűnt, hogy nincs ott a tv-je,csak pár perccel később.Előző este kapott egy telóhívást, ilyen kamuszöveggel, hogy nem akar-e riasztót beszereltetni.Ő közölte, hogy nem.Hát betörtek.Másnap megscsináltatta egy igazi céggel a riasztót :D


Nálam állati brutál fémajtó van,amit képtelenség lenne bontás nélkül kinyitni,szóval nálam egy kattanás és bevan zárva az ajtó totál.Valami paranoid srác lakott itt előzőleg,aki elég komoly ajtót csináltatott.(a kerület még viszonylag jobb környékén lakom).


Amúgy mit lehet tenni?Riasztó,ami kapcsolva van a rendőrséghez,bár ez nagyon drága.A másik lehetőség, hogy a bejárati ajtó és a lakás egyéb területeire elraksz pár nehéz tárgyat,esetleg az ajtó elé éjszakára egy széket támasztasz,vagy egy nehezebb esernyőtartót,ami ha pl járólapon eldől,arra azért fel lehet ébredni.

2012. máj. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!