Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A 2 rózsás gázfőzőlapot is be...

A 2 rózsás gázfőzőlapot is be kell jelenteni a gázszolgáltatónak és kell hozzá engedély?

Figyelt kérdés
Ilyesmire gondoltam, vagy hasonlóra: [link] Be van kötve a gáz a lakásba, a fűtés és melegvíz működik azzal, viszont villanytűzhelyem van, de szeretnék egy gázfőzőlapot is. Ehhez kell hatósági engedély?
2012. máj. 12. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel a linken szereplő készülék palackos(PB) gázról üzemel, nem kell gázszolgáltatói engedély hozzá.

Ha átalakíttatod és a (gáz)hálózatra kötteted, akkor kell!

2012. máj. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valami olyasmiről is hallottam, hogy valamilyen szellőző nyílást is ki kell hozzá alakítani újabban. Ezt jól tudom?
2012. máj. 12. 09:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel a palackoshoz nem kell engedély, így a szellőzést sem nézi senki.

Ha vezetékes gáz üzeműt akarsz, azt csak engedéllyel rendelkező szakember csinálhatja, a papírozás az ő dolga. Neki kell gáztervet készíteni és engedélyeztetni. Addig hozzá se foghat a munkához. Külön szellőzőt akkor kell nyitni, ha hermetikusan záródó nyílászárók (műanyag) vannak az adott helyiségen.

2012. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A műanyag ablak az hermetikusan zárónak van "minősítve"? A fa ablak az nem?
2012. máj. 12. 16:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam azt nézte a szolgáltató ellenőre. Azt mondta, ha a konyhában is műanyag ablak lenne, már zárná is el a gázt.
2012. máj. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na, persze. Fő a biztonság, na meg a sok pénz, amit erre hivatkozva el lehet lopni valakitől.
2012. máj. 12. 20:52
 7/8 Bandi bácsi ***** válasza:

Valóban nem olcsó mulatság, de nem lopás...

Tehát a meglévő belső gázhálózatodat módosítani kellene egy új nyitott égésterű fogyasztó miatt. Ehhez bizony gáztervet kell készíttetned erre szakosodott épületgépész tervezővel. Ő tudni fogja, hogy kell-e külön szellőző a nyílászárókra, vagy egybe kell szellőztetni két, vagy több helyiséget, tehát megtervezi. Ezt a gázszolgáltatóval engedélyeztetni kell, ha elfogadták hívhatsz hivatalos gázszerelőt aki papíron is igazolja, hogy mindent az előírásoknak megfelelően és terv szerint kivitelezett. Ha kész a munka a gázszolgáltató lemeózza a munkát, ha minden rendben (nyomáspróba megfelelő, szerelő nyilatkozata megvan, villanyszerelő EPH jegyzőkönyve is OK) megadja a az új vezetékre és készülékre a használati engedélyt. Jó pár 10 ezer forint mínusszal, de nyugodtan aludhatsz ezután.....

2012. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem csak az a "problémám" ezekkel az új keletű szuper körültekintő és kizárólag az én biztonságomat szem előtt tartó rendelkezésekkel, hogy ezen a címen olyan összeget követelnek az embertől, amit, ha összevetünk a jelenlegi átlagbérekkel, akkor ez egy törvényi szintre emelt, soha nem látott mértékű, közönséges csalás. Ezt nem lehet megmagyarázni azzal, hogy a te biztonságod érdekében add nekünk ide 3 havi megélhetésedet, ha veszel egy 2 égős gázrezsót, hiszen anélkül is meg lehetne ezt a kérdést oldani - ha valóban kizárólag a biztonság lenne a cél - hogy kis híján földönfutóvá tesznek ezért valakit.

Ez pedig nem arról szól, hogy nekem mennyi pénzem van, mert mondhatnám azt is, hogy sok van, de ennek ehhez semmi köze. Ha bevezet valaki egy olyan rendszert, vagy intézkedést, aminek következtében elképzelhetetlen mértékben megnöveli a szolgáltatás költségeit, akkor ugyan ki hiszi azt el, hogy ő kizárólag önzetlenül a másik fél biztonságát tartotta szem előtt, akitől ezen a címen vagyonokat követel? Ez nevetséges. Nem lehet kirabolni, tönkretenni valakit a "saját biztonsága érdekében", fogalmazhatnék így is.

2012. máj. 14. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!