Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyszobás albérletár Pesten?...

Egyszobás albérletár Pesten? (XIV. Kerület)

Figyelt kérdés

Sziasztok, most fogok felköltözni Pestre, munkahelyváltás miatt. Eddig a szüleimnél laktam. Már lassan 1 hónapja keresgélek egy normális albérletet (jó helyen legyen, viszonylag normális állapotban, viszonylag elfogadható áron).

Most találtam kettőt is. Mindkettő 40 négyzetméteres, egyszobás, és jó helyen vannak.

Mindkettőnek 50ezer Ft csak a bérleti díja, ehhez egyiknél 9ezer közös költség (benne vízdíjjal), másiknál 7ezer közös költség jön rá.

Tehát 57-59ezer csak az albi, rezsi nélkül. Kérdés, hogy ez reális-e? Hiába látom, hogy a legszarabb, leglelakottabb, körülbelül 25 négyzetméteres kis lyukakat is legalább 40-45ezerért adják, egyszerűen még mindig soknak érzem.

Továbbá szerintetek mennyire pofátlanság megpróbálni alkudni pár ezret??

Esetleg azt is leírhatnátok mire kell figyelni.. új nyílászárók, rejtett költségekre való rákérdezés stb. Köszi előre is.


2012. máj. 14. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz, ha csak egy szobát bérelsz, és együtt laksz valakivel, mert meg tudjátok osztani a költségeket. Egy kétszobás lakás alig kerül többe, mint az egyszobás, de ha felezitek a díjakat, sokkal jobban jöttök ki, és mégis megvan mindenkinek a saját élettér. Én is így kezdtem az albizást.
2012. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Reális ez az ár. Alkudni megpróbálhatsz, de ne fűzz hozzá nagy reményeket.

Viszont valóban jobban jársz egy szobával. Elsősorban az anyagiak miatt: egy kétszobás lakásban szoba bérlése összesen kerül 45-50 ezer ft-ba, rezsivel, mindennel együtt. Itt csak arra célszerű figyelni, hogy lehetőleg ne legyen a két szobának közös fala, pl.: [link]

Így este, reggel nem zavarjátok egymást, majdnem olyan, mintha külön lakásban élnél. Viszont ha mégis beszélgetnél valakivel vagy ha baj történik, ott van a másik, hogy segítsen.

2012. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat:) Meggondolom a szoba bérlését is!!
2012. máj. 15. 09:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha olcsón akarsz kijönni, tényleg vegyél ki szobát, fix összegért is kivehető jó esetben, akkor minden hónapban fix összeggel számolhatsz. 40e ft-ból ki lehet szoba bérléssel jönni. Mi párommal 45k-ért béreljük a XV. kerületi 35nm-es 1,5 szobás panelt, az átlagos árnak számít, egyszobásat nem vennék ki még1x, nem jó, kell a külön szoba!
2012. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!