Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelház földszintjén tényleg...

Panelház földszintjén tényleg nem lehet elválasztóajtó a folyosón?

Figyelt kérdés

10 emeletes panelban lakom, ami három részes, A-B-C, ezek összekapcsolódnak. minden szint fel van osztva erre a három részre elválasztás szempontjából, ráccsal vagy üvegajtóval választódnak el. íly módon pl az A lépcsőház lakásába csak úgy lehet bemenni, ha az A és B közötti lépcsőn/lifttel megyünk fel, mert a B logikusan mindkét oldalról be van rácsozva, és minden embernek csak a saját rácsához van kulcsa. ez egy védelemként is szolgál, hogy ne mászkálhasson be bárki az ember ajtaja elé közvetlenül.

sajnos én a földszinten lakom a B-ben, és ez az egyetlen részlet az egész házban, ahol ezek a rácsok nem zárhatók. bárki betéved a házba, a mi ajtónk előtt akadálytalanul végigmasírozhat, semmi védelem. és meg is teszik, egész nap azt kell hallgatnom, ahogy mindenki az ajtóm előtt rohan egyik lépcsőházból a másikba. ha ez nem lenne elég, ide már be is törtek, máshova persze a rács miatt nem.

ja és az áramszekrényeink, meg minden elérhető így bárki számára, amiknek szintén használhatatlan a zárjuk. a gondnok/közös képviselőt hiába próbáltam meggyőzni, hogy nekünk is szükségünk lenne rá hogy bezárhassuk az elválasztót (mert egyébként van, csak ki van véve a zár), de azt mondja "tűzvédelmi okokból nem lehet". hát nem tudom, szerintem ez baromság, csak azért mondja mert így könnyebb neki átmasírozni a mi részünkön A-ból a C-be.

szerintem nekünk is járna ugyanaz a biztonság, mint az egész háznak rajtunk kívül..

hogyan kéne eljárnom hogy mi is zárhassuk az elválasztókat?



2012. máj. 17. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
az j tűzvédelmi szabályok miatt nem lehet zárni őket, vagy kaptok egy szép 60 ezer forintos büntetést... a legtöbb lakás tűznél gyanis a rácsok okozzák a halálesetet, mert nehezitik a mentsét/ tűzoltók munkáját, ugyanis az utat csak vágóval tudják szabaddá tenni, ami értékes időt vesz el a mentéstől
2012. máj. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nálunk éppenséggel üvegajtó van, nem rács.

de akkor miért lehet az összes többi emeleten ajtó vagy rács, mért csak nálunk nem??

megérteném ha tűzvédelmi okokból nem lehet, de csak akkor, ha sehol nem lehetne. az milyen szemétség már, hogy csakis nálunk nem lehet, a többi 10 emeleten meg igen??

2012. máj. 17. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Keresd fel a közös képviselőt és mondd el neki mi a problémád, hátha tud segíteni.

Ha nem, akkor több zárat kell felszerelni a bejárati ajtóra, mert egy betörőnek az egyik legnagyobb ellensége az idő: minél több zárral kell piszmognia, annál nagyobb a lebukás veszélye.

2012. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
az új tűzvédelmi szabályzat szerint van így, régen lehetet, mostmár a többi emeleten is vagy le kell majd szerelni, vagy biztosítani hogy mindig nyitva legyen, különben büntet a katasztrófa védelem
2012. máj. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor a házrészek vannak szeparálva nálatok minden emeleten, kivéve a tieteket.


Amennyiben ezek az ajtók nem utólag beépítettek, hanem a házzal együtt épültek, biztos, h senki nem tilthatja meg ezek bezárását.


Sztem fogjatok össze és vegyetek két zárbetétet és szereljétek fel!

2012. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom mennyire aktuális még, de elmondom, hogy hülyeséget mondott, aki szerint az új törvény miatt tilos.

Nekünk is rácsozva van, és megijedtem, hogy le kell szerelni ezért a katasztrófavédelemnél utánajértam.

Azt mondták szabad a rácsozás feltéve (!) hogy a lezárandó részen nincsen közművek főelzárója, (áramtalanító főkapcsoló, gáz vagy víz főelzáró), tűzvédelmi eszköz csatlakozója vagy működtetője (pl: száraz tüzivíz-vezeték, tűzoltócsap vagy tömő, füstelvezetés máködtető eszközei) vagy tűzoltókészülék.


Ha ezek közül egyik sincsen a lezárandó részen akkor SZABAD elzárni, de felhívták a figyelmem, hogy a tűzoltóság nem ajánlja mert nehezíti a mentést. De NEM tilos.


Tehát csak akkor tilos, ha ezzel olyan eszközt zárnál el, ami a tűzvédekezésnél fontos lehet.

2012. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi ez sokat segített!! megyek is a gondnokhoz.
2012. nov. 4. 16:20
 8/9 anonim válasza:
Sziasztok. egyikötöknek sincs igaza. böngészés közben akadtam erre a kérdésre, mert hozzánk holnap megint jönnek a tüzoltók.tavaly megbüntették az egész házat több 100-re. a rácsnak tilos fent lennie!
2013. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az uj törvény óta nem tilos ahogy írtam is fent. Nézz utána a katasztrófavédelem weboldalán.
2013. febr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!