Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyiért veszi át az áramszol...

Mennyiért veszi át az áramszolgáltató az általam termelt áramot?

Figyelt kérdés
Gondolkodom napelemek felszerelésén és azt szeretném tudni, ha esetleg töbet termelek, mint amennyit felhasználok, akkor kb. mennyit fizet a szolgáltató?
2012. máj. 21. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyenáramot nem vehet át! Át kell alakítani tiszta színuszos váltakozóárammá szinkronizálva.Tudod mennyi egy ilyen berendezés?
2012. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

"Átveszi-e az áramszolgáltató az általunk termelt áramot?


Igen, törvényben rögzített kötelessége. Igaz, hogy nem könnyíti meg a dolgunkat az oda-vissza mérő óra cseréjével, illetve maguknak a dolgozóknak sincs fogalmuk, hogy mi és hogyan működik."

[link]

Vannak még hasznos infók az oldalon.


"Át kell alakítani tiszta színuszos váltakozóárammá szinkronizálva.Tudod mennyi egy ilyen berendezés?"


Gondolom így is, úgy is kell neki egy szinuszos inverter, szóval nem lesz nagy plusz kiadás.

2012. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez sok pénzbe fog neked kerülni, a szolgáltató nem veszi át hanem csak olcsóbban fogod tőlük kapni az áramot, azt meg felejtsd el hogy te ingyen fogod magadnak termelni. Ha nap elembe gondolkozol azoknak az élet tartama kb 6 év vagy még annyi sem. Így ez neked semmilyen formában nem fog megtérülni. Ha annyira fel akarod használni a nap energiát inkább vegyél napkollektort és azzal melegítsd a vizedet azzal tudod használni a fűtést meg a melegvizet télen meg a boylerednek csak rásegítés miatt kell bekapcsolnia majd. Ezt is csak azért tudom mert szomszédom használ már ilyet.
2012. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Úgy tudom, hogy fél áron, de nem biztos az infóm, én is csak hallottam.


Viszont, ami a bosszantó, és erre a hitelesítési idő lejárta miatt lecserélt, és újonnan fölrakott digitális órám adatlapjának áttanulmányozása után jöttem rá:


Teljesen külön számolja a fogyasztottat és a feltöltöttet, így ha mondjuk fogyasztasz 300 kWh-át és termelsz ugyan annyit (azaz e termelési időben egyáltalán nem fogyasztasz), akkor sem 0-ra jössz ki, hanem csak fele annyit fizetsz.


Tárolni drága, nem éri meg.

Feltölteni nem éri meg.

Az egész csak akkor éri meg, ha nappal, amikor termel, el is tudod java részét (de inkább mindet) fogyasztani, azaz pl. klímázol.

2012. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

80%-os áron veszi át az áramot kötelezően minden szolgáltató, amiből neked utána még adóznod kell.

Egyik válaszadó válasza meg baromság, hogy 6 évet bír ki a napelem, mivel 10év garancia van 90% hatásfokra és 25év garancia van 80% hatásfokra szinte az összes gyártónál.

2013. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

#5-ös vagyok.

Másik komment is hülyeség, éves elszámolás van, tehát éves fogyasztásodhoz kell mérned a napelem rendszer méretét és akkor 0Ft-ra fogsz kijönni. (Télen kevesebbet termel mint amennyi kellene, nyáron meg sokkal többet.) De bármelyik napelem rendszer telepítő céget felhívod, ugyanezt elfogják neked mondani.

2013. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom, hogy fél áron"


Bocsánat, technikailag hadd igazítsam ki, az ár többé-kevésbé ugyanaz, mint amilyen áron bárkitől veszi. Csak a fogyasztónál jelentkező ár az nem a termelés ára, hanem a termelés és a szállítás ára.

2016. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt azt írják, hogy olyan féláron: [link]
2016. márc. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát most erre mit mondjak? :) Én arról beszéltem, hogy a "félár" az annyiban félrevezető, hogy ugyanannyiért veszi meg, mint amennyiért bárki mástól venné meg.Az, hogy a házamnál az energia, amit elfogyasztok, annak a duplájába kerül, az azért van, mert a drótos működését is fedezni kell. De amikor megveszi tőlem, miért annyiért venné meg? Ehhez a termelt energiához kapcsolódó fogyasztói ár majd annál a fogyasztónál jelentkezik, aki majd ezt elfogyasztja. Tehát a "félár" az ugyan a fogyasztói ár fele, de vásárlási árnak meg teljes ár. Se többet, sem kevesebbet nem írtam.


Az világos, hogy ez senkinek sem tetszik, csak éppen így igazságos.

2016. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerencsére a hálózatra tápláló rendszereknél nincs sem tároló (akkumulátor), sem probléma az elszámolással, legalább is nálunk, jelenleg.


Éves elszámolás van, azon belül annyit mehet "oda-vissza" az óra, amennyit csak akar, vagyis a napszak bármelyik pillanatában, bizonyos teljesítménykorláttal annyit vehetsz és olyan kis adagokat táplálsz vissza, amennyit csak bírsz, vagy akarsz és ez ugyanolyan "tarifával" bír.

Szaknyelven ami energia pillanatnyilag nem használódik fel a házban található fogyasztók által, az a hálózatba visszatáplálódik. Ha pedig jön egy felhő és a teljesítmény leesik negyedére, akkor a különbözet a hálózatból fedeződik.


Amikor van értelme a többlet szolgáltató általi kifizetésének, az az a helyzet, amikor az éves elszámoláskor a különbözet nem nulla, hanem a visszatáplált több volt az év alatt, mint ugyanazon az órán keresztül elfogyasztott. Ezt kb. 18ft-ért veszi át a szolgáltató és mint bevétel, adózni kell utána.

A másik helyzet, amikor kimondottan emiatt létesül napelem park, itt lényegében nincs fogyasztásod, csak visszatáplálás.


Vannak országok, ahol nincs ilyen hosszú időtartamú elszámolás (szaldóképzés), így a visszatápláltat X forintnak, a vételezettet Y-nak számolják, ahol természetesen az X lényegesen kisebb. Emiatt sokkal jobban megéri eltárolni a nappal termelt többletet akkumulátorban és éjjel ebből fedezni a fogyasztást, vagyis a napenergiából semmi sem kerül ki a hálózatra, ez egyfajta hálózattal együttműködő szigetüzem.

2017. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!