Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ikerház esetén eltérhet a mi...

Ikerház esetén eltérhet a mi házfelünkön az utcafronti kerítés illetve az erkélyen a léc a szomszédétól?

Figyelt kérdés
A szomszéd feljelenthet emiatt? Kell vele külön egyeztetni???

2012. máj. 22. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
37%

a jogi részét sajnos nem tudom de láttam már nem egy ikerházat ami nem is hasonlított egymásra

végülis az a tiéd...

de ha udvarias akarsz lenni, akkor megkérdezheted tőle zavarná e az átalakítás

mindenesetre én megkérdeznék egy építészt, ők ezeket szokták tudni, hacsak itt nem akad egy

2012. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mért ne térhetne el? Ebből a szempontból a saját tulajdonoddal azt csinálsz, amit akarsz. Semmi köze hozzá a szomszédnak.

Nálunk pl a közelben van egy családi ház, amiben két lakás van, két különböző tulajjal. Nem hogy a kerítés nem egyforma, de még a tető és a fal sem. Az egyik házfélen pala tető van, a másikon valami újabb cserép. Az egyik félen omladozó ezer éves vakolat van, a másikat leszigeteltették és színes nemes vakolattal vonták be. Az egyik félen még ezer éves pergő festékű fa ablakok vannak, a másik felén új műanyagok.

2012. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
azért jogos a kérdés (írom ezt az utolsó hozzászólónak), mert az előző évezredben volt valami ilyesmi, hogy az ikerházaknak uugy kellett kinéznie. Nem tudom pontosan mi volt, de engem is érdekelne, hogy most mi a helyzet.
2013. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!