Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házépítés, melyik a legjobb...

Zoltan9654 kérdése:

Házépítés, melyik a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Sokat nézelődtem hogy milyen lehetőségek vannak új ház építésére. Olvastam sokat sok fele. Igazából szeretnék tapasztalatokat is hallani! Milyen építési módok miért jók? Melyek a leggazdaságosabbak?

#otthon #házépítés felújítás
2012. máj. 23. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a vertfalra esküszöm, 60-80 centi föld nagyon jól szigetel. Nálunk nyáron mindig jó hűvös van, és ezért csak annyit teszünk, hogy csak éjszaka szellőztetünk. Nyáron két hét kemény kánikula kell, hogy bent is meleg legyen. Viszont kevés mester vállalja, és igazán nem olcsóbb (annyit nyersz, hogy nem kell téglát venni, de ez az összköltség minimális százaléka).

Hátránya, hogy nem bírja a vizet, emiatt olyan területen, ahol van esély ár- vagy belvízre, nem építenék. Például az Alföldön semmiképp. De dombon, hegyen oké, csak ügyelni kell az esővíz elvezetésére, valamint csakis szellőzővel ellátott ablakokat szabad beépíteni, hogy bent se legyen magas páratartalom.

2012. máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenképpen utánajárok ennek a lehetőségnek is!
2012. máj. 24. 08:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy tanáccsal tudok szolgálni ha nincs túl sok pénzed inkább vegyél mint építs.Hihetetlenül drága az építkezés.Persze ha nem gond a pénz akkor építs.Az én tanácsom az hogy nem kell mindíg a másikat majmolni.PL:Manapság úgy építkeznek hogy azonnal beborítják nikecellel.Szerintem egy korszerű építőanyagot felesleges szigetelni.Persze biztos számít valamit de szerintem ez olyan mint ha szatyorba csomagolnál egy házat.Abszolút nem szellőzik.Sokan panaszkodnak hogy penészedik belülről a fal.Panelre kiváló hisz más megoldás nincs.Ha van rá lehetőséged 60cm es vályog falat is csinálhatsz.Bár az építését nem biztos hogy szívesen vállalnák.De a klímája kiváló .Az én házam fele vályog.A nyári kánikulában 6 fokkal hűvösebb volt bennt mint egy hagyományos építésű házban.
2012. máj. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, tényleg van a vályog téglában valami amitől több mint a többi hiszen rengeteg még a mai napig áll, sőt! Érdekelne ha valaki halott, tapasztalt már paneles szerkezetű családi házról. Milyen árban van a többihez képest? Mennyire időt álló?
2012. máj. 25. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!