Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szabad légpuskával verebet lőni?

Szabad légpuskával verebet lőni?

Figyelt kérdés

Egyre többen vannak az udvaron, és a elviselhetetlen csiripelésük melett még a csírkék tápját és megeszik.

Valamilyen törvény tiltja ezt?



2012. máj. 29. 13:18
1 2
 1/18 gr. Shadow ***** válasza:

Szabadnak nem szabad mert a veréb jelenleg védett.

De lehetni lehet....

A macska vagy a kutya ugye elkapja és megeszi...

2012. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A veréb is védett madárnak számít.Egyre szűkül az életterük, ezért.Ha egyet úgy kilősz hogy senki se veszi észre szerencsés vagy.Hogy konkrétan melyik törvény mondja ezt ki azt nem tudom
2012. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Ennyire unatkozol? Csinálj valami hasznosabbat, mint hogy védett madarakat lősz agyon.
2012. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Tudom hogy idegesítő ez de ez van, én sem lövöm ki őket pedig megtehetném de állatokra én nem lövök másrészt ha valamelyik szomszéd felnyom akkor jól megb@sznak. Én javaslom azt hogy csinálj egy madár ijesztőt. Azt beteszed a csirkéidhez ésd annak a közelébe meg nem fognak menni. Másrészt viseld el a csiripelést mert pár év múlva visszafogod sírni őket ez biztos.
2012. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

A kis drága védett veréb ami beköltözött a csüngő ereszünk alá durván kiette az üveggyapot szigetelést.

Csupán néhány százezer ft-os kárt csinált.

Valószínű unatkozott!!


Létezik madár riasztó készülék allítólag hatékony, bár másrha csak kárt nem csinálnak tőle a verebek már az is haszon!!!

2012. máj. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
ha ennyire madarakat akarsz lőni, akkor lődd szarrá itt a galambokat az erkélyemen. na, azoknak semmi hasznuk, és még csak nem is védettek. a veréb normális, hasznos állat, találj ki valami humánusabb módszert a távol tartásukra.
2012. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan lődd ki a p!csába galambokkal együtt! Behurcolnak minden betegséget (inkább a galamb), aztán meg majd a fejed fáj ha elhullik az állomány jelentős része! Nekem szerencsére csak a galambokra kell figyelnem, mert a verebeket simán elverik a tyúkok! Érdekes hogy a rigókat meg nem is érdekli a baromfiudvar.
2012. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

"A kis drága védett veréb ami beköltözött a csüngő ereszünk alá durván kiette az üveggyapot szigetelést.

Csupán néhány százezer ft-os kárt csinált.

Valószínű unatkozott!! "


Arról a veréb nem tehet, hogy olyan hü.lye vagy, hogy nem vered le a fészkét már akkor amikor elkezdi építeni....

2012. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A rigókkal semmi bajom nincs! Szépen dalolásznak, dekoratívak és még a gyümölcsöt sem eszik le a fáról, imádom hogy az udvaromba élnek!
2012. máj. 30. 11:01
 10/18 anonim válasza:
75%

Nem az a lényeg hogy védettek-e hanem inkább az hogy élőlények és nem szabad elpusztítani őket.

Megértem a gondodat abszolút,nekem egy gerle lakik az ablakom elött és hajnal 4 kor elkezd huhukkolni,én is szívesen kinyírnám,de most ezért nem vehetem el az életét.Szívás,ez van.Még mindig jobb mint ha egy cigány család lakna melletted :)

Amúgy régen laktam többször játszótér meg óvóda mellett,na az volt az igazi katasztrófa...a reggeltől estig visítozó gyerekek,meg az ordító szüleik biztosan rosszabbak a csivitelő verébhadnál!

2012. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!