Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Áthidalót ajtók, ablakok fölé...

Áthidalót ajtók, ablakok fölé hogy kell önteni?

Figyelt kérdés

Amiket árulnak,azok nagyon drágák(összesen,mert sok kell,bővítünk)

Úgy szeretném megoldani,hogy ne keletkezzen utána hőhíd sem.Hogy öntsük ki,hogy jó is legyen?

Melléképülethez csináltam már ilyet,kb. 10 éve,azóta semmi baja,de azt nem fűtjük.Kizsaluztam,alá támasztottam és vasat is tettem a betonba vízszintesen.

De attól félek,hogy ez a technika a főépületnél nem lenne elég,bár "csak" egy kamrát és egy előszobát építünk.



2012. máj. 29. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A "hőhíd" miatt -bentmaradó zsaluként- Heratektát szoktunk alkalmazni.

[link]

2012. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
már vannak kerámiából készültek is
2012. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Több megoldás is létezik.


Ha nem akarsz előre gyártottat, akkor vehetsz kerámia, vagy Ytong zsaluelemet (U-zsalu), bevasalod és beöntöd.


Ha még ez is drága, akkor két oldalon a már említett Heraklith zsaluzó elemet lehet kapni, ami hőszigetelő lemez, de előnye, hogy cementes faforgács héja van, ami merevvé teszi, így bennmaradó zsaluként használhatod.


Van beton előregyártott elem is. Ha ezt két oldalán megfelelő hőszigeteléssel látod el, az megoldja a hőhíd problémát.


Ha erre sem akarsz költeni, akkor pedig bezsaluzod deszkával, és két oldalra XPS habot támasztasz, amit beköthetsz a betonba drótokkal. Ez nem a legtökéletesebb megoldás, de láttam már ilyet azért.


A vasalást mindig az áthidaló alsó részén végezd el, 4-5 szál betonvas szokott ezekben lenni, persze átmérőtől is függ. Az alsó síkjától minimum 3 cm-re, a megfelelő betontakarás miatt. Persze, nehézkes lesz aláfolyatni a betont, de utólag bejavíthatod. Lehet kapni távtartó elemeket ehhez. Szerintem ez a legbonyolultabb, de ha kiszámolod, és olcsóbb, akkor próbáld meg.

2012. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi,akkor ezek szerint a melléképületet se rontottam el nagyon :-)

Mindent végig fogok gondolni,mert elég szűkös a költségvetés így is sajnos.

Mentek a zöld kezek!!!

2012. máj. 29. 16:48
 5/5 anonim ***** válasza:
A Heratektánál már van olcsóbb anyag is. Kinézetre olyan, mint a polisztirol hőszigetelő, a nevét nem tudom, de tűzépen biztosan ismerik.
2012. máj. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!