Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit gondolsz Újpalotáról (XV....

Mit gondolsz Újpalotáról (XV. Kerület)? Milyen az élet, a tömegközlekedés, "társaság", stb?

Figyelt kérdés

Mit kell tudni róla, milyen 'árai' vannak? Érdemes itt albérletet kivenni/lakást vásárolni? Biztonságos? Ha esetleg laktál ott, szeretted? :)

Érdekelne minden, ami Újpalotával kapcsolatos. :)


Köszi a válaszokat!


2012. máj. 31. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Én a Drégelyvár utcában laktam a hetediken. Az ablakom is az előtte lévő forgalmas útra nézett, nagyon utáltam, mert iszonyú zajos volt. Nyáron mikor muszáj voltam nyitva hagyni az ablakot, akkor pláne lehetetlen volt aludni, még éjszaka is volt közlekedés.

Persze aki bírja a ventillátort vagy a légkondit, meg van rá pénze, annak lehet, hogy ez nem gond. Meg ha kicseréli az ablakokat valami ultramodern zajszűrősre. Mert nálunk csak a régi ablakok voltak.

Még amit nem szerettem benne, hogy reggelente borzalmas dugó volt mindig a Bosnyák tér és a Hungária krt. között, lépésben haladtak a buszok, de nemegyszer annyira be volt állva, hogy szinte a Drégelyvár utcánál, Újpalota elején lévő felüljáróig tartott a sor.

Amúgy jó a tömegközlekedés, sűrűn járnak a buszok, amit sajnáltam, hogy éjszakai járat nem volt arra, azóta lehet, hogy van, nem tudom. Szóval az éjszakaitól megállójától, ha bulizni voltam, mindig egy jó 20 percet kellett gyalogolnom hazáig.

Meg vásárlási lehetőség sincs sok, az egyetlen bolt azon a részen legalábbis egy kisebb Spar. A Bosnyák téri piac persze úgy ahogy közel van, de ahhoz buszra kell szállni. Meg a Pólus Center van még ott a Tesco-val, sokszor oda mentem inkább, ott mégiscsak nagyobb volt a választék, mint a Sparban, meg olcsóbb is, csak hát, ahhoz is sokat kellett buszozni meg gyalogolni is a busz végállomásától egy 7-8 percet.

Azért nem volt rossz ott lakni összességében, hamar bent lehetett lenni a városban, biztonságos is, nincsenek züllött alakok a környéken, csendes része Pestnek. Leszámítva a közlekedés zaját.

2012. máj. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is Újpalotán laktam több mint 15 évig, most költöztünk el. A panel miatt nem szerettem, de így visszatekintve nem egy rossz hely. Főleg, ha esetleg a kertes részen veszel házat:) Sokkal jobb szerintem, mint a belváros, ahol egy talpalatnyi zöldet sem talál az ember. Palotán elég sok a zöld terület, parkok, fák, ez tetszett benne. Van azóta éjszakai járat 2 is, elég jók is, kb. Pest minden nagyobb csomópontjáról haza tudsz jutni éjjel. Vásárlási lehetőség is nagyon sok van. Spar, Match, Lidl, Penny is talán, ott a piac, azon belül is van egy Match, meg persze ott a Pólus, Tesco, Asia Center...

A 15 év alatt nem rémlik, hogy ért volna bármi atrocitás, pedig gyakran mászkáltam későn. Persze itt is vannak érdekes alakok, de sose raboltak ki vagy vertek meg vagy ilyesmi. :)

2012. máj. 31. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon van. Súlyosbító körülményként Budapesten. Ergo kb. ugyanolyan mint Kőbányán, vagy Hűvösvölgyben. Egykutya. Menj el egy pár napra egy hasonló méretű idegen városba (tehát külföldre- mindegy, hogy kelet vagy nyugat) és ijesztő lesz a különbség. Nem Budapest javára.
2012. jún. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Azért ez utóbbi válasszal vitatkoznék...
2012. jún. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Elég csendes, nem bírnék ott élni...
2012. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Én a Drégelyvár utcában laktam a hetediken. Az ablakom is az előtte lévő forgalmas útra nézett, nagyon utáltam, mert iszonyú zajos volt. Nyáron mikor muszáj voltam nyitva hagyni az ablakot, akkor pláne lehetetlen volt aludni, még éjszaka is volt közlekedés." - Háromsávos út van előtte, szét kéne nézni a Hungária krt-on, a Thököly-n. Ráadásul a Drégelyvár mögött és Újpalota elég nagy részén nagy zöld-fás részek, parkok vannak. Úgyhogy azért ne túlozzunk, a legzöldebb lakótelep Bp.-en.
2014. jún. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
...És tökéletes a tömegközlekedés, ami azért nem elhanyagolható szempont.
2014. jún. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

" Ergo kb.

ugyanolyan mint Kőbányán, vagy

Hűvösvölgyben. Egykutya."


hát azèrt kőbánya és hűvösvölgy ég és föld...

2015. ápr. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 rodim válasza:

Én a telepen nőttem fel, oda jártam iskolába, majd vettem is ott egy lakást, amelyben összesen 8 évig éltem. Együtt Újpalotán éltem 33, a 15-ik kerületben (vagy annak a határán) pedig közel 45 évet.

A Zsókavár utcai lakásunk egyik erkélyéről csodás kilátás nyílt a parkra és Kerepesre.


Újpalota egy ékszer-lakótelep, a legjobban átgondolt koncepció alapján. Középen a hatalmas toronyház, mellette a 13 emeletesek, majd a tízesek, néhány hétemeletes és végül a parkok a 3 emeletesekkel, rengeteg zöld felülettel. Kőrakás park, Páskom park, Nádastó park, Szilas park a két főút által négy parkra vágott telep parkjainak a neve.

Kis koromban a parkokban még ultiztak az ötvenesek, hangosan vitatkozva, volt közösségi élet. A 70-es években a kisgyermekes melósok és alsó értelmiségiek költöztek be a második gyerek után, ma leginkább az akkor ideköltöző (közben) nyugdíjassá öregedett generáció lakja.

A lakosság színvonala folyamatosan csúszik lefelé, bár viszonylag alacsony a romák aránya.


Nyilvánvaló hátrány a panelek rossz hangszigetelése. A panellakók 90%-a a felülről jövő és a rossz szigetelés miatt durva dübörgés miatt szenved, a felső szinten lakók vannak csak jó helyzetben (mi is végül egy abszolút nullempatikus felső szomszéd miatt adtuk el a lakást, ahol reggel 6-tól rohangáltak a gyerekek este 10-ig megállás nélkül).

A levegő minősége viszont tökéletes. Ki gondolná, hogy a pár perc autóútra fekvő Rákospalota viszont Magyarország legrosszabb levegőminőségű része, a tőlünk pár házra lakó cigányok 5 kéményből égették a PVC-t, mialatt a Kormányhivatal nem talált semmi illegálisat. De ez megy ott egyébként majdnem minden házban.

Ha választani kell, mindenképp Újpalota, leginkább a 10-ik emeleti lakásokat ajánlom.

2019. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!