Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valaki itt, aki passzív...

Van valaki itt, aki passzív házban lakik?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy a passzív házakban elég meggyújtani egy gyertyát vagy sütni valamit a sütőben, és az egész házat felfűti?

Kb. mennyibe kerül megépíteni egy ilyet? Megéri többet fizetni azért, hogy utána kevesebb legyen a rezsi?



2012. jún. 4. 21:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekünk A+-os házunk van, ami a passzív ház után következő. Itt teljesen jól le van írva: [link]

Mi azért ezt választottuk, mert ehhez még nem kell olyan hatalmas plusz összegeket áldozni, viszont az eredmény meggyőző. Passzív ház nyílászáróink vannak, a falak 14 cm-es, a lábazat 5 cm-es, az aljzat 8 cm-es polisztirollal, födém 25 cm-es kőzetgyapottal szigetelt. Egy új házon úgyis szigetelsz, itt annyi különbség, hogy jóval vastagabb a szigetelő, viszont összegben alig van különbség. Viszont a hőhídmentességre nagyon figyelni kell (küszöbök, terasz koszorúja stb.), de ez sem pénz, hanem odafigyelés kérdése. A miénk igaz nem is passzív ház, de a gyertyagyújtástól nem történik semmi, viszont átmeneti időszakban már a környezetünkben mindenki fűt, ha nem akar 15-16 fokban élni, nálunk olyankor még simán 21-22 fok van, annyit melegít a hűtő, porszívózás, sütés, párátlanító gép. Télen is vettem már észre, hogy lekapcsolt a kazán, mert a porszívózással megemelkedett a hőmérséklet. Amikor a leghidegebb volt, akkor volt a havi gázszámlánk 30ezer 120 nm-en 4 főre.

2012. jún. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
#1! Mennyi az ÉVES gázfogyasztásotok (m3, de Ft is megteszi)?
2012. jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Na tényleg, összesen mennyi szokott lenni a rezsitek? Villannyal, vízzel, gázzal meg mindennel együtt? Passzív házban csak a fűtéssel lehet spórolni vagy mással is?
2012. jún. 5. 18:21
 4/17 anonim ***** válasza:
Az éves gázfogyasztás kb. 900 m3 (fűtés+melegvíz) kondenzációs kombi kazán, padlófűtés és kb. 5 mázsa fát is eltüzeltünk a vízteres kandallóban. A villanyszámlánk legutóbb 10ezer volt, általában 12ezer körül szokott lenni. A vizet most olvasták, 48 m3 három hónapra. A vizet sokallom, de 4-en vagyunk, abból 2 gyerek, akikből az egyik heti 4× úszik és heti 3× tesióra, így sokat mosok. A kertben kútvízből locsolunk szivattyúval. A villany és a víz teljesen normál, semmi korszerű takarékos módszer nincsen benne. Légkondi nincs, nincsen miért, 25 fok fölé nem nagyon ment még nyáron a benti hőmérséklet.
2012. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Okkal kérdeztem meg, hogy mennyit fogyasztasz, mert már elsőre is sokallottam, így meg ahogy leírtad még jobban.


110 m2 földszintes ház, 1997-ben épült, 30-as Porotherm blokkokból, szigetelés nélkül, 2 éve szigeteltük, 10 cm dryvit, 5 cm lábazaton, 5 cm az egyébként E gerendás födmémen, műanyag ablakok, kondenzációs kazán radiátorokkal, időjárás követővel.


Gáz: 1300 m3/év, fa nincs.

Villany: havi 12 eFt.

Víz: 2 havi 10-20 m3 attól függően, hogy öntözünk-e vagy sem.


2 felnőtt, 1 gyerek, 22,5 fok télen, nyáron max 25 klíma és rekuperátor nélkül.


Szóval vagy az én házam szupertakarékos, vagy a tiéd áll fényévnyire az A+-tól, de szerintem sokat fogyasztotok.

2012. jún. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
De most írod, hogy 45%-al több gázt használtok?! Az közel nem 5 mázsa fának felel meg. A víz és a villany nem tudom, hogy jön ide. Abban nincsen semmi hókuszpók, ezt le is írtam. Az A+ minősítést energetikai cég minősítése alapján a Vidékfejlesztési Minisztérium is elfogadta, ehhez nincsen mit hozzáfűznöm.
2012. jún. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az utólagos hőszigetelés mindig rosszabb, mint az eleve így épült, ráadásul az enyém csak 10 cm -es, a tiéd 14, mindkettőnk lábazata 5 cm, nekem az ajzatom 0, a tiéd 8 centis, födém nekem 5 centis tiéd 25, sima műanyag nyílászáróim vannak, neked meg "Passzív ház nyílászáróid"...


Tehát a te házad minden paramétere lényegesen jobb...


És az a dúrva, hogy csak 400 m3-rel fogyasztok többet... Megjegyzem: hőszigetelés és kazáncsere (nyílt égésterű) előtt ugyan ez a ház 2500 m3/évvel működött.

2012. jún. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A víz-villanyt meg te kezdted el fölsorolni...
2012. jún. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kérdésre válaszoltam.
2012. jún. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Najó, nekem nincs itt semmi keresnivalóm...
2012. jún. 6. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!