Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valaki itt, aki passzív...

Van valaki itt, aki passzív házban lakik?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy a passzív házakban elég meggyújtani egy gyertyát vagy sütni valamit a sütőben, és az egész házat felfűti?

Kb. mennyibe kerül megépíteni egy ilyet? Megéri többet fizetni azért, hogy utána kevesebb legyen a rezsi?



2012. jún. 4. 21:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én is arra a következtetésre jutottam, hogy nekem sem, de nem csak ebben a topikban, hanem GYK-en sem. Neked válaszolok, erre jön az OFF mástól, de itt mindig ez megy.
2012. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: a passzív ház ennél jóval összetettebb. Amiről eddig írtak, annak köze nincs ehhez.

Passzív házban nem nyitott ablaknál, hanem hőcserélővel szellőztetsz, Magyarán szinte azonos hőmérsékletű levegő jön be, mint ami kimegy. Ennek a kiépítése milliós tétel, de hamar behozza az árát. Szintén passzív házaknál a tájolás is fontos, hatalmas déli ablakok vannak, amik az üvegházhatás révén melegítik fel a szobákat. Én panelban lakom, de ilyen ablakaim vannak: télen napközben gyakorlatilag nem kell fűtenünk. Pedig nincs szigetelés, és az ablakréseken húz be a szél.

Egy passzív ház meg olyan jól szigetelt, hogy már ez önmagában elég kell legyen egy átlagos téli napon, no meg persze az a hő, amit a gépek, és ti leadtok.


De millió egyéb dolog is van a témában, azt javaslom, ásd bele magad egy kicsit, ne itt hagyatkozz olyanokra, akiknek fogalmuk sincs a passzív házakról.

2012. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Jaja, az első szépen elvitte a témát, passzív ház helyett henceg az A+-ra lepapírozott házával, ami majdnem annyit fogyaszt, mint egy kb. D-ből, hőszigeteléssel kb. B-be följavított ház...


Válaszul: Igen, a passzív ház lényege, hogy a veszteséghő is elég neki. Az ára horror, megtérülési ideje évtizedekben mérhető. Csak akkor éri meg, ha valakinek egyben van sok fölösleges pénze.


Pl.: 3 000 000 Ft-tal fizetsz többet az átlagnál az építésre azért, hogy passzív legyen, de az átlagban évi 150 000 lenne a gázszámlád.


Neked kell eldöntened, hogy mire van pénzed. Most az egyszer 3 milla, vagy 150 000 évente, de végig...

2012. jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát én tutira passzívat akarok, ha már építkezünk, de még messze van, most egyenlőre anyós házának az emeletét építjük, lehet, hogy mire külön házat akarunk, már olcsóbb lesz passzív házat építeni.

Amúgy köszi hogy végre értelmes válaszokat is kaptam, az előttetek lévők eléggé röhejesen okoskodtak...

2012. jún. 8. 21:21
 15/17 anonim ***** válasza:

Az értelmes választ pont az egyik vitatkozótól kaptad...


Ez érdekes lehet a passzív ház témához:

[link]

vagy (és ez nekem jobban tetszik)

[link]


A házam kibővítésénél én is gondolkodom ezeken. Ami bosszantó, hogy a belső oldalt gipszkartonozni kell.

2012. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Csakhogy a Gyakorikérdéseknek az a lényege, hogy a tagok válaszolják meg a kérdéseimet, nem pedig megdobnak egy linkkel, amit én is megtalálhattam volna Google-n. Szerintetek ha csak ennyi érdekelne, feltettem volna itt a kérdést? Ha lusták vagytok rendesen válaszolni, ne válaszoljatok egyáltalán, de én személyes tapasztalatokat kérdeztem.
2012. jún. 10. 21:05
 17/17 anonim ***** válasza:
45%

Szerinted Mo.-n hány passzív ház van?

Pár, és a lakói sem fog mind kötelezően gyakorizni.


Ne várj csodát egy "egzotikus" kérdéstől.

2012. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!