Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan csökkenthetném a párát...

Hogyan csökkenthetném a párát a szobámba?

Figyelt kérdés
Gyakran szelőztetek, de ezen kivűl még hogyan lehet csökkenteni a párás levegőt? Éjszaka 90 fokot mutat a páramérő, nappal pedig 80-at.
2012. jún. 7. 08:21
1 2
 11/19 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Akkor lehet, hogy a fal a szigetelés előtt jól átnedvesedett. Jellemzően észak-nyugati irányból jön a szél és az eső, ezért az a fal kapta a legtöbb nedvességet. Viszont amióta rajta van a szigetelés, tulajdonképp csak befelé tudja a plusz nedvességet elengedni.
2012. jún. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Lehetséges. Ha emlékeim nem csalnak, akkor szigetelés előtt volt eső . . .
2012. jún. 7. 10:46
 13/19 anonim ***** válasza:
Ceresitről: én vettem a három helyiséghez két műanyag tartót, amiben alkalomadtán cserélem a tablettákat. Kb. három hónapig működik is, ezalatt megtelik a tartály a levegőből kiszívott vizzel. Leteszem őket a padlóra, lehetőleg olyan helyre, hogy nem nagyon rúgjuk fel. Felrúgva undorító, alig lehet felmosni. Vigyázz rá. Amúgy elég hatékony. Akkor vegyél tablettát, ha akciós, és akkor érdemes többet is venni. Ezreket spórolhatsz vele így.
2012. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Valószínűleg olyan nyilászárókat csináltattál, amik nem szellőznek. Akkor tényleg nem tudsz mást tenni, vagy nyitva hagyod az ablakot.
2012. jún. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszi a Ceresites tanácsokat, megfogadom.

Hát műanyag nyílászárók vannak, mint az emberek többségénél.

Marad a szellőztetés, Ceresit és ecetes lemosás.

2012. jún. 7. 11:07
 16/19 anonim ***** válasza:

Szereltess be az ablakba szellőzőt. Kb. 10 ezerért megcsinálják, és onnantól nincs gond. Pár hónap alatt behozza az árát.

De amúgy ilyenkor miért nem hagyod nyitva az ablakot? Nekünk ugyan nincs gondunk a párával, de napok óta egyáltalán nem is csuktuk be, olyan jó idő van. Legalább résnyire hagyd nyitva.

2012. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Olvastam a szelőzőt az ablakon ès valószínű meg is csináltatom.

Ablak napközben nyilvánvaló, hogy nyitva van, de a pára 80 alá nem megy. Szerintem itt kint is párás a levegő az erdő mellett.

Éjszaka becsukom mert zavar a kinti zaj, a repülő pont a házam fellett megy.

2012. jún. 7. 11:21
 18/19 A kérdező kommentje:
bocs: szellőző, csak telefonról írok és kapkodok
2012. jún. 7. 12:23
 19/19 A kérdező kommentje:
Basszus, elromlott a páratartalom mérő, én meg napok óta idegeskedtem, hogy miért ilyen nagy a pára a szobában. :D
2012. jún. 8. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!