Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szappankészítés házilag,...

Szappankészítés házilag, elakadtam, segítesz?

Figyelt kérdés
Összegyűjtöttem, kiszárítottam, lereszeltem, bezacskóztam, elővettem, gőz fölé raktam, kavargattam, megolvasztottam és beleadagoltam egy homokozóformába. Még csak pár órája végeztem vele és tudom, hogy várnom kell, de hogy fogom majd kiszedni belőle? Elképzelésem sincs.

2012. jún. 7. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A formát célszerü elöre picit beolajozni, de a legtöbb esetben ha eléggé megszilárdult (ami nem egy-két nap), akkor egy asztallapra (vagy más sima felületre) leütöd a formát és kijön a szappan, éppen úgy, mint a "homoksüti".

Ha netán mégsem akarna, akkor a formát meleg vizbe mártod (nem a szappanos oldalát, hanem kivül), ha megmelegedett, akkor kicsúszik a szappanod.

2012. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tippeket! :)
2012. jún. 7. 21:54
 3/4 anonim válasza:
Mindenképpen ki kell kenni a formát, ha szilikonnal kened ki, akkor véletlen sem reagál a szappannal az olaj.
2012. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az már késő, benne van a formában, de köszönöm a választ.
2012. jún. 9. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!