Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tetőtéri szobában mit lehet...

Tetőtéri szobában mit lehet kezdeni a meleg ellen?

Figyelt kérdés

fa szerkezet, üveggyapot szigetelés és 2 ablak a napos oldalon.

Van itthon ilyen "hővédő" fólia. azt felrakom, illetve 0/24-ben behúzva a napos oldalon a függöny. de ezen kívül még mit lehetne tenni?

egy olcsó használt (20-25ért lehet már kapni) mobil klíma rossz döntés lenne?

(pl: Dyras Coolio)

vagy ezek az olcsó légkondik sokat fogyasztanak?


2012. jún. 10. 10:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az ablak miatt van a legjobban meleg. Ahogy írták, kívülről tegyél árnyékolót, hogy ne érje az üveget a nap, legjobb a redőny lenne. Éjszaka lehetőleg huzatot kell csinálni, reggel ahogy melegebb van, ablakot becsukni, napos oldalon redőnyt teljesen le. Nekünk is volt tetőteres házunk, amikor már nem bírtuk a fenti klímát, a földszinten aludtunk. Ott viszont nagyon jó idő volt, hála a tetőtérnek.
2012. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Tényleg, költözni házon belül is lehet :)

Nekünk nincs tetőterünk (pont emiatt - nem bírjuk a meleget), de minden évben van pár nap, amikor hetekig kánikula van, hogy felmelegszik és nem lehet kibírni bent.

Na olyankor ki szoktuk szedni a matracokat az ágyból, és kint alszunk a teraszon. Nagyon szuper, ha van teraszotok vagy udvarotok, mindenképp próbáld ki! A csillagokat bámulva elaludni, az valami szuper :)

2012. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

3 ablakból 2-t süt a nap. Az egyik-re raktam ilyen hővédő fóliát, de nem lett vmi szép látvány (ahogy húzogattam ki belőle a buborékokat karcos lett..), így a másikra még nem mertem feltenni (de majd lehet vmikor rászánom magam)


valóban a külső árnyékoló lenne a leglogikusabb, de 3szög ablaknál hogy lehet ezt megoldani?

van ilyen redőny?? vagy bármi esztétikus és értelmes dolog (például ilyen hogy "bedeszkázás" nem játszik):)

2012. jún. 20. 12:34
 14/15 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy lehet csináltatni. De nem két fillér és nincs is sok értelme. Az ablak csak kis része a problémának. A nagyobb része az, hogy az egész tetőt süti a nap. Az felmelegszik és ontja neked a hőt. Hiába takarod le az ablakot, az csak kb. 5%. 95% még mindig meleg lesz.


De miért nem költözöl le a földszintre? Ott tuti nincs olyan nagyon meleg.

2012. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na én ezért az egyért nem adnám el a házam,mert meleg van fent nyáron!Én a házam elé lombhullatós fákat ültettem,de ez idő,amíg megnő,de addig klíma!Egyébként tévedés,hogy klíma annyira sokat fogyaszt,mert amire mondjuk 2000W van írva,az nem 2000W fogyaszt,hanem a felét,és így tovább!És ez az óránkénti fogyasztása,és ha azt vesszük,hogy nem is megy a klíma folyamatosan,hanem ki-be kapcsol!állítsd 27-28 fokra úgy teljesen jó!
2013. aug. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!