Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha lekadt a...

Mit tegyek, ha lekadt a bukó-nyíló ablak? Valaki segítsen!

Figyelt kérdés

Adott egy tipikus panelprogramos bukó-nyíló műanyag ablak. Gondolom rosszul nyitottam ki, és persze a hibásműködtetés-gátló csak utána végezte a dolgát. Szóval most nem lehet becsukni, a kilincs nem szuperál semerre, erőltetni meg nagyon nem merem.

Bukó állapotban aránylag megmarad, de tartok tőle, hogy a közelgő vihart nem fogja szeretni. A probléma a jobb felső zsanérnál van.

Légyszi világosan írjátok le, mit lehet vele tenni - ha lehet, barkácsismeretem minimális, a rendelkezésemre álló eszköz pedig kb egy csavarhúzó. :S

Köszönöm előre is!

22L



2012. jún. 25. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én tegnap épp így jártam.

Küszködtem vele sokat. Végül teljesen becsuktam az ablakot, minden sarka jól feküdt a nyílón. És akkor el tudtam fordítani a kilincset. Bezáródott, utána pedig rendesen működött.

Szilvi

2012. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kilincset nyíló állásba téve az ablak bal alsó sarkát nyomd be a helyére, mikor jó helyen van a bal alsó pöcök, fordítsd a kilincset bukó állásba. Ha érzed hogy alul fogja, csukd be és a kilincset zárt állásba fordítsd. Nekem egyszer így sikerült visszazárni. Majd írj sikerült-e.
2012. jún. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A 2. módszert ismerem, jól működik, ha nem blokkolja le ez a vacak gátló bizbasz. :D De most a kilincset is csak minimálisan lehet mozgatni, nagyon meg nem merem erőltetni, mert ha eltöröm, sokba kerül gondolom. :S

A régi lakásban vacak volt az ablak, ott mindig leakadt, de nem blokkolt le, szóval így még nem jártam. :(

De azért próbálkozok kitartóan, vagy megjavul, vagy én esek ki az ablakon. xD

Köszi! :)

2012. jún. 25. 19:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs több ötletem, 2. vagyok.Drukkolok!!
2012. jún. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is leblokkolt a kilincs, de teljesen bezárt állapotban működött.

1. voltam

2012. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És hogy zártad be teljesen? Mert nekem a jobb felső zsanér sehogy nem passzol, akárhogy próbálkozom. :S
2012. jún. 25. 20:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Az a baj ezekkel a panelprogramos bukó-nyíló ablakokkal, hogy a tél és a nyár közti hőmérséklet változás hatására vetemednek-helyezkednek és olyankor már vagy nem akadnak be a megfelelő bütykök a megfelelő helyekre és emiatt lötyög-laza az egész, vagy pont fordítva: nehezen lehet becsukni őket.

Ha nyáron jó, akkor télen nem akad be minden bütyke a megfelelő helyeken és emiatt befúj a huzat a széleken.

Nem tudom neked pontosan milyen fajta van, de a legtöbbnél ezt az "elmászást" után lehet állítani.

Az enyémen pl a jobb alsó zsanért fedő műanyag takarót kell lepattintani és alatta van egy fogóval forgatható kis körmös/fogas-tárcsa. Ezzel lehet az ablakot fel-le utánaállítani. Emellett még van egy imbusz-csavar is (6 szögletű imbusz-kulcsot kell beledugni) azzal pedig jobbra-balra lehet utánaállítani.

Először is meg kéne próbálnod óvatosan becsukni.

Ha nálad is ugyanaz a probléma mint nálam, akkor ez 2személyes művelet lehet:

Egy ember a kilincs felőli oldalon tartja az ablakot, a másik meg a másik oldalon nyomja és próbálja picit mozdítani. Nekem pl a kilincs a bal oldalon van, be kellett csukni az ablakot és a jobb oldalt nyomni és egy picikét emelni, hogy a kilincset el tudjam fordítani. Miután ezzel végeztem, a fogas tárcsával emeltem 1-2 milimétert, az imbusz-csavarral pedig balra mozdítottam az ablakot szintén 1-2 milimétert. Így a következő nyitásnál már helyreállt a rend, az ablak rendesen beakadt a megfelelő helyeken ahol kell, nem kellett félni a kieséstől.

Ha még garanciás (1 vagy 2 évet szoktak rá adni) érdemes kihívni a kivitelezőt és megkérni az embereit mutassák miközben beállítják. Nekem is először garanciásan állították után.

2012. jún. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát nem kizárt, hogy ilyesmi oka van.

Őszintén megmondom, fogalmam sincs, mikori ablak, milyen fajta, ebbe a főbérlő nem avatott be. Viszont nagyon feszegetni sem szeretném a kérdést, mert biztos nem adnák vissza a kauciót akkor sem, ha két perc alatt ingyen meg tudják csinálni. :(

2012. jún. 25. 20:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A hibásműködés gátlót nyomd be kézzel, fordítsd el a kilincset bukó állásba, közben próbáld a helyére tolni a jobb felső oldalát. Ha beugrott, akkor fordítsd el a kilincset nyíló irányba, majd próbáld ki a működést!
2012. jún. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik. De melyik részén keressem, és hogy néz ki? (most elég szőkének érzem magam xD) Van ezen annyi pöcök, meg csavar, meg bigyó, eddig nem értékeltem, milyen bonyolult egy ilyen ablak. :D
2012. jún. 26. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!