Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan küzdhetnem le a tömblak...

Hogyan küzdhetnem le a tömblakasban lakastol valo felelmem?

Figyelt kérdés
Most a 2-on lakunk egy 3 emeletes hazban. Nemsokara elköltözünk egy 14 emeletes haz 9.emeletere. Rettegek egy esetleges lakastüztöl, h nem tudunk hova menekülni. Gaz is van a hazban... Görcsben van a gyomrom, ha ezekre gondolok.

2012. jún. 28. 00:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs mindennap lakástűz, se gázrobbanás.
2012. jún. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szereljetek be füst és szén-monoxid jelző készülékeket akár több helyiségbe is meg bizonyosodj meg róla hogy folyósokon is vannak-e más egyebet nagyon nem tudsz csak ha nem költöztök oda
2012. jún. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Nekem is halálfélelmem van olyan magasan. Ezért nem vettünk meg egy olyan lakást, ami mindkettőnknek tetszett, de a 10. emeleten volt.

Most az 5.emeleten lakunk, de nekem még ez is sok. :)

2012. jún. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

- Szerezz be egy tűzoltókészüléket...

- Szereljetek fel füst-, gáz-, szénmonoxid érzékelő készüléket...

- Lehetőleg ne szereltess a bejárati ajtódra rácsot...

- Próbálj a lakás ELŐNYEIRE koncentrálni (szép kilátás, világos, napos, stb.)...

- Gondold végig : BÁRHOL ÉRHET BALESET (a családi házba is csaphat villám, elviheti a tetejét a szélvihar vagy a jégverés, a járdán is fejedre eshet egy tégla, stb.)...


Idővel magától el fognak múlni a fóbiáid, foglald le magad valami mással (munka, tanulás, takarítás, hobbi, stb.) szerintem túlságosan ráérsz butaságokon agyalni!...

2012. jún. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Pokoli torony c. filmet. :D
2012. jún. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem arrol van szo, hogy tulsagosan raerek. Van egy 8 honapos babam es mindig az van a fejemben, hogy öt hogyan tudnam kimenekiteni. A füst-es szenmonoxid jelzö jo ötlet. Mindenkeppen beszerezzük öket. Köszi. Egyik valaszolonak. Nem akarlak paraztatni, de ebböl a szempontbol a 10.emelet jobb, mert ki tudsz menekülni a tetöre. De ez a közepsö lakas... Remelem tenyleg megszokom. 2 eves korom ota nem eltem panelban.
2012. jún. 28. 05:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy pisztolyt, ha minden kötél szakad használd, még mindig jobb mint elevenen elégni!
2012. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen a tetőre se olyan egyszerű feljutni. Másrészt a 9-ről is fel lehet.
2012. jún. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez egy 14 vagy 15 emeletes ház, úgyhogy majdnem annyi lefele, mint felfele.:S
2012. jún. 28. 19:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Füstérzékelő teljesen felesleges. Csak akkor van értelme, ha az egész házban ki van építve a rendszer. Ellenkező esetben csak a nálad keletkező tüzet jelzi időben. A másik lakásban lévő tűz füstjét jelzi, akkor már késő, mert a lépcsőház megtelt füsttel. Szén-monoxid jelzőnek is csak akkor van értelme, ha gázzal fűtesz vagy melegíted a vizet (gázbojler). A 15 emeletes házak viszont általában távfűtésesek. A gáztűzhely nem igényli. Ne használd fűtésre és akkor nincs gond.


Nem kell aggódni, nem lesz semmi baj. A 9. emeletről is fel lehet menekülni a tetőre ha szükséges. Egyet tarts fejben, tűz esetén ne használd a liftet és ne ess pánikba.

Én 25 évig éltem a 9. emeleten, de sosem éreztem, hogy ne lennék biztonságban.

2012. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!