Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakások mennyi ideig...

Panellakások mennyi ideig bírják? Lehet tudni, hogy általában hány év múlva kell lebontani?

Figyelt kérdés

2012. jún. 28. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
amiben mi lakunk 23 éves kb és még birja
2012. jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is 30 éves, felújítatlan panelban élünk, még bírja, bár ráférne egy alapos felújítás, de szerintem megfelelő felújításokkal, karbantartással még 100-200 év múlva is használhatóak lesznek!
2012. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahol szüleim laknak, az kb. 40 éves. Eredetileg 30 évre építették, de semmi baja. Szerintem még 40 évig biztos állni fog. :)
2012. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A miénk a 70-es években épült, és semmi baja.

A liftet újították fel, szabályozhatóvá tették a távfűtést, új villanyórákat szereltek fel, meg kicserélték a lépcsőházakban a linóleumot meg a lámpákat.

Nagyobb, komolyabb felújítások nem voltak.

2012. jún. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szakértők a panel tartószerkezeteinek élettartamát 80-120 évre becsülik, s körülbelül 30 évig bírják az épületgépészeti és elektromos rendszerek.
2012. jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a beton egy elég tartós anyag.

szerintem ha 10-20 év múlva hirtelen lakhatatlanná válnának a panelok, akkor nagyon sok ember kerülne az utcára. amit azért az állam nem hiszem, hogy szó nélkül nézne.


a ház, amiben élek 50 éves, és tkp. semmi baja. persze néha kell neki egy kis karbantartás, újítgatás, de egyben van, és remélem ez így is marad még legalább 50 évig.


régen is mondták, hogy ezek max 30-40 évet bírnak ki, de sztem a tervezők sem lehettek olyan hülék, h ne gondoltak volna a jövőre.

2012. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Maga a vasbeton szerkezet meg az alap 70-80 évet simán kibír, úgyhogy ha karban van tartva és néhány évtizedente felújítva, még jó sokáig használhatók lesznek
2012. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30 évre készültek, de 80-120 évet kibír a szerkezet csak a vas ne korrodáljon. Olvastam olyant, hogy a szigeteléssel éppen tönkreteszik, a befúrt rögzíttő nitteknél van a baj. belül ugyanis kagylósan törik ki és ha szabadlevegőre kerülnek a vasak akkor azok rohadnak. Illetve el kellett volna végezni és felülvizsgálni a panelek közét régen kitöltött tömítést is, mert ha rossz ill. hiányos, akkor szintén korrodál az összefogató vas. Szigetelés alatt pedig már semmi sem látszik. és ezt egy panellel foglalkozó építész írta le.
2012. jún. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!