Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki igényelhet önkormányzati...

Ki igényelhet önkormányzati lakást? Milyen papírok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Sürgősen elkellene költöznöm itthonról, de nem tudok hova. Fontos, a lakásigényléshez a bejelentett munkahely? A párommal laknék, megtudnánk oldani a pénzt, de egyikünknek sincs bejelentett munkahelye. Van így esély egyáltalán az igénylésre?

2012. jún. 30. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az önkormányzati lakásokra mindig elég sok jelentkező van,így nagy a szórás.n Elsőbbséget élveznek ugye a gyerekesek.

Be kell menni az önkormányzathoz és pályázatot beadni,de az elbírálás akár hónapokig is eltarthat,tehát gyors költözésre nem ez a megoldás.

Személyes irataid kellenek,munkáltatói igazolás, jelenlegi lakhely igazolás,onnan a fizetett közüzemi igazolás. Ha egyáltalán esélyesek vagytok, kimennek környezettanulmányra. Erről nem írtál,de gyerek nélkül szinte esélyetek sincs.

2012. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A gyerek meglesz, terhes vagyok. Anyámmal és 2 testvéremmel élek jelenleg egy 25 négyzetméteres lakásban. A Párommal szeretnénk összeköltözni de albérletre viszont nem lenne elég pénzünk. A párom is csak diákmunkát tudna dolgozni mert még tanul. Ő 20 éves én 19.
2012. jún. 30. 13:34
 3/12 A kérdező kommentje:

"A pályázó és a vele együtt költöző személyek – a pályázat benyújtását megelőző – 1 havi nettó jövedelmére vonatkozó igazolások (családtámogatási ellátások-, szociális ellátások-, segélyek esetében hivatalos pecséttel, aláírással ellátott igazolás vagy tárgyévre vonatkozó határozat fénymásolata szükséges). Munkából származó jövedelem esetén 1 havi nettó jövedelemre vonatkozó igazolás, ennek hiányában büntetőjogi nyilatkozatot kell tenni. Tanuló esetében iskolalátogatási igazolás szükséges. Postai átvételi szelvényt nem tudunk elfogadni."


Ez azt jelenti, hogy iskolalátogatási igazolással is lehet igeényelni??

2012. jún. 30. 13:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Párodhoz nem tudsz költözni?
2012. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindent meg lehet próbálni,minden attól függ,milyen feltételekkel pályázik a többi jelentkező!
2012. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ugyan, senki nem kap lakást! Pl Pesten adott kerületben kell élni ahhoz, hogy ott kapj lakást...na ezt meg mégis hogyan?
2012. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudok a páromhoz sem :( Ő is hasonló helyzetben van. De akkor iskolalátogatásival is lehet pályázni? Vagy azt én értelmezem rosszul?
2012. jún. 30. 13:53
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

gratulálok. a semmire szülsz gyereket, úgy hogy jövedelmed sincs, és az államtól várod a segítséget.

ezt ugye nem gondoltad komolyan?

lehet lepontozni, de attól még a tények tények.


menj anyaotthonba, ott befogadnak, de a párod nem mehet veled. ha lesz pénzetek, majd ki tudtok venni egy szobát.

2012. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
most ne is haragudj de mi közöd van neked ahhoz hogy én mibe szülöm a gyereket???? nem fogom elvetetni ha már él bennen te paraszt!!! és nem az államtól várom a segítséget de ha van könnyebb út akkor inkább azt választom!!!! örülj neki ha neked olyan sok pénzed van!!!
2012. jún. 30. 23:15
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy van némi igazság, abban amit mondtam, ha jelen állás szerint 100%ra van értékelve a válaszom. ezen észrevétel után gondolom le fogod pontozni, de sebaj, túléltem én már ennél durvábbat is :)


nos, igen, én örülök neki, h az édesanyám olyan körülmények közé szült engem, hogy ne kelljen ilyen kérdéseket kiírogatnom.


az abortuszt én is elítélem, de a megfelelő védekezési módszereket viszont támogatom. úgy látszik, te nem ismered őket...

2012. jún. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!