Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi fát tüzeltetek el az...

Mennyi fát tüzeltetek el az elmúlt télen?

Figyelt kérdés
Nekem 2 cserépkályha fűti az egész lakást (110m2) tavaly volt fánk mert úgy örököltük az épületet hogy már megvolt a következő télre a tüzelő. (szétbontott ólak góré stb fa anyagával tüzeltünk)kb az 1/4 része megmaradt de sajnos nem tudjuk hogy mennyi is volt az a fa m3-ben így nem tudom mennyit vásárolja a télre.
2012. júl. 1. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk kazán van. Általában kétszer 20 mázsa fogy el egy fűtési szezonban. Ez m3-re fogalmam sincs mennyi. Igaz, ez nem fenyődeszka, hanem száraz keményfa. Főleg tölgy, meg némi bükk és egy kevés akác.

Így gázból minimális mennyiség fogy, csak éjszaka kapcsol be néha a gázkazán hideg estéken.

2012. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi 10-12 erdei köbmétert kőris ből.Ez 100-120 mázsa. A fa fogyás attól is függ hogy van e otthon állandóan valaki.Nálunk van így reggel 7-től este 7-ig rakjuk a kazánt.Ha ti mind ketten dolgoztok csak délután értek haza nyilván nem tudtok tüzelni egész nap így jóval kevesebb fogy.
2012. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és 150 m2-re
2012. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, azt én is kifelejtettem, 100 m2.

1. voltam.

2012. júl. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nekünk szintén két cserépkályhánk van,viszont a lakás 100m2 alatti!Átlagban 4,5-5 m3 fogy fűtési szezononként,napi két gyújtással!Azt nyilván tudod,hogy minél magasabb fűtőértékű fával fűtesz,annál kevesebbet kell rakni.Arra feltétlen figyelj,hogy a cserépkályha érzékeny jószág,akármit nem tüzelhetsz benne!

2012. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!