Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Saját receptfüzet készítéséhez...

Saját receptfüzet készítéséhez ötlet, program?

Figyelt kérdés
Nem akarom túlbonyolítani, simán begépelném a recepteket, kinyomtatnám és egyszerűen spirállal lekötném. viszint valamivel akarom dobni az oldalakat. mondjuk gyümölcs motívumokkal a lap szélén...hogyan lehet wordbe vagy más programmal ilyet csinálni?

2012. júl. 3. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet az interneten találni üres lapokat, ahol ilyenek vannak.

Receptkártya cimszót kerestess, akkor több oldalt is találsz.


Itt egyhez link, de - legalább is nálam - igen sokára nyitja ki az o [link]

2012. júl. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocs, nem egész jó a link:


[link]

2012. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2012. júl. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia :) ha szeretnéd összedobok neked valamit csak dobj egy privát üzit, és megbeszéljük, hogy mit szeretnél...mostanában záródolit írok szal nem sok időm van de ilyesmiket gyorsan össze tudok dobni :)


vagy akár gyorstalpaló word/openoffice writer (utóbbit könnyebb kezelni szerintem) tanfolyamot is tarthatunk :)

2012. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a linkeket elleszek a keresgetéssel, a harmadik nagyon jó, de hogy nyomtatok rá? nincs energiám kézzel írni :D

utolsó hozzászóló. kedves tőled, de én is szeretek ilyeneket csinálni szóval majd kitalálom a dolgokat, viszont az érdekelne hogy word-be hogy lehet belerakni képeket mondjuk, vagy bevonalazni az oldalt...

alapon tudom kezelni beszúrás elrendezés meg ilyenek...

2012. júl. 4. 11:26
 6/10 anonim ***** válasza:

na akkor beszúrod a képet, beállítod a négyzetes elrendezést és a helyére vonszolod :) ez a képre a legkönnyebb megoldás.

vonalazni szerintem táblázattal a legkönnyebb. beszúrsz egy annyi soros táblázatot amennyi sort szeretnél, és az alsó szegély kivételével az összes szegélyt kiveszed. kicsit primitívebb verzió a shitf+kötőjel féle alsóvonal húzás, viszont előnye, hogy így a kívánt hosszra is lehet igazítani. ennek a továbbfejlesztett verziója a tabulátorok beállítása, beállítasz egy kitöltés nélküli tabot a kezdőpontra, és egy vonalas kitöltésű tabot a végpontra. ezek után minden sorba ahova vonalat szeretnél, két tabot ütsz és kész :) persze a táblázat esetében méretezheted is, és igazgathatod is a táblázatod.

kicsit bonyolultabb módszer is van a képek és vonalak elrendezésére...én gyakran táblázatba foglalok mindent és a nem kívánt szegélyeket kiveszem, így könnyen lehet oszloposan írni és nem kell szenvedni az oszlopozás beállításaival :) ugyanezen elv alapján a cellákba képeket is lehet szúrni :)

de pl képet úgymond vízjelként a háttérbe is el lehet helyezni, az oldal hátterét be tudod állítani gondolom, ha alap szinten tudod kezelni a wordot úgyhogy ezt nem részletezem :) háttér esetén azonban fix helyre kerül, és nem igazán lehet mozgatni.

némi játék a margóval, vonalakkal és képekkel és máris elég pofás kis recept füzet lapokat lehet alkotni :)

2012. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A windowsnak van olyan programja, amikor direkt tudsz bele irni, de csak a német nevét tudom : WIndows-Art.
2012. júl. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én már csináltam ilyet, és egyre gyűlnek a receptek :)

Először csak a szakácskönyvben kallódó papírfecniken lévő kaják kerültek bele, majd az általános kajákat is felvettük a listába. Próbáltunk minél többhez képet készíteni, de ezzel egy idő után leálltunk :)


16-20 kép van benne, ezek rendesen fotópapírra nyomva - ezek törik meg azt a millió szöveget.. Egyébként egy oldalon nálam egy recept van, annak a papírnak a hátulja is üres. Technikailag egyszerűbbnek tűnt egyoldalasra nyomtatni, de már rájöttem, hogy szuper, hogy vannak benne üres oldalak, mert közben felhasználhattam az újabb receptek felvételére (vagy újabb fecnik beragasztására).


Az egész egy A5 méretű gyümölcsmintás spirálos mappában van (az az összecsukós fajta, tudok bele plusz papírt is tenni), keményfedelű és már közel 7 éve tökéletes segítőtársunk a családban :)


A receptek ABC sorrendben vannak a jobb oldalon, és jónéhány kaja mellett bal oldalon a képek (ahol nem kép van, ott az előző recept üres hátoldala). A kézzel írt receptek egyre inkább össze-vissza vannak, de próbáltam néha tartani az ABC-t :) A könyv viszonylag kisméretű, így jól elfér a konyhapulton két tányér között :)


Remélem hasznos volt a hozzászólásom, szerintem bátran fogj bele. Ha elkészülsz, úgyis tudod milyen designelemeket lehetett volna még választani, de legfeljebb majd rajzolsz bele (vagy gyereked) valami ételeset-evőset :)

2012. júl. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! na már feltaláltam magam viszont megszenvedek az egésszel mert a word-om sokszor leáll vmi hiba miatt.

egyébként minél többet írok úgy jönnek az ötletek, jó elfoglaltság :-)

2012. júl. 13. 15:31
 10/10 A kérdező kommentje:
azon gondolkozok, hogy olyat nem lehet csinálni wordbe, hogy egy receptkártyát teszek be ilyen háttérnek és annak a vonalaira gépelem a szöveget? valahogy fel akarom dobni az oldalakat olyan snassz, hogy fehér meg van rajta mondjuk egy kép...
2012. aug. 16. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!