Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A klímán kívűl tudtok eredmény...

Masnee3 kérdése:

A klímán kívűl tudtok eredményes lakáshűtési tippeket adni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 4. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ablak csukva, redőny leengedve.
2012. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
lehet kapni léghűtőt (egy tartályba teszel jeget és azon át fújja a levegőt a szobában), úgy vettem észre hogy a toronyventillátor sokkal jobb a simánál mintha le is hűtené a levegőt, vagy ha kertes házban laksz és van kutatok onnan egy csővezetéken át be lehet vezetni a föld alatt levegőt egy elszívóventillátorral
2012. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ebben a napok óta tartó kánikulában már semmi nem segít, 32-33 fok van a szobában, úgy hogy reggel óra redőny lehúzva, ablak becsukva.

Viráglocsolóval locsolgatom magam és a ventillátor elé állok, ilyenkor jól lehűt.

2012. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1.Tussolás naponta többször.

2. Reggel szellőztetsz,napközbe becsuksz mindent,esetleg egy kis ventivel kevered a levegőt frissen tusolt habtestedre.

3. A szobádban egy barkasz (tgk) hűtőn keresztül a kinti fúrt kút vizét(+10C°) keringeted át amit a saját ventijével átfújatsz((220V ruszki szivattyú,+12V ventillátor) és így hűtőd a lakást,bár nem túl hatékony.

4. Passzív házat építesz 80Cm falakkal (30-40 millióért)

5 Kiköltözöl egy barlangba nyáron.

6. Vízparton..sörrel(Ő a legjobb megoldás!!!)

2012. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vizes lepedőt terítettünk az egyik ajtóra, picit az is mintha hűtene, hideg sör, napi többszöri tusolás. Valahol még azt olvastam, hogy egy üvegbe ha fagyasztok vizet és leteszem valahova a szobában, jobb lesz tőle...kipróbáltam-semmi. :S Locsoljuk a ház előtt a járdát (az ablak alatt) Hirtelen ennyi.:)
2012. júl. 4. 21:55
 6/10 anonim ***** válasza:

azt vettem észre, h ilyen bazi melegben nem érdemes a lakást hűteni, inkább saját magunkat kell :D

vizes kendő a testre, és oszlopventilátor

2012. júl. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad alkoholt inni, mert melegít...
2012. júl. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Valahol még azt olvastam, hogy egy üvegbe ha fagyasztok vizet és leteszem valahova a szobában, jobb lesz tőle...kipróbáltam-semmi. :S"


Mily meglepő... mit gondolsz, a légkondi a semmire veszi fel azt a több kilowatt áramot? Ha hőpumpával akarsz hűteni egy szobát, akkor a hűtőszekrény pár száz wattos teljesítménye édeskeveset ér. És mivel az a hőt is befelé adja le, ezért ez a megoldás inkább fűti a lakást, mint hűti.

2012. júl. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyik sem eredményes. Csak a klíma....
2012. júl. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
a párologtatás rengeteg hőt von el.a testünk is így hűti magát izzadság útján,és igen,hatékony.Minél nagyobb vizes felületet tudunk létrehozni a szobában,annál hatékonyabban tudunk vizet párologtatni,hőt vonni el a környezettől.Vizes lepedőkkel nyílászárókat takarni,álló szoba teregetőre vizes lepedőt teríteni,napjában többször vizezni,és igen,működik
2012. júl. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!