Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kiadnád a lakásodat (2 szoba)...

Kiadnád a lakásodat (2 szoba) 3 gyerekes orvos-tanár házaspárnak? Kell e/ adnál e ilyesmire hogy milyen foglalkozású emberek költöznek oda, vagy csak a 3 gyerek témát néznéd és elriadnál egyből?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Számít a foglalkozás is. Inkább orvos+tanár akár 5 gyerekkel, mint "segílykéből" éldegélő kanalasék 2 purdéval.

Egy normális egzisztenciával rendelkező családnál a több gyerek ellenére is kevesebb gondod lesz.

2012. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Igen, de szerződést ügyvéddel irassatok!!!
2012. júl. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Most őszintén:mi bajotok a gyerekekkel?!Ha ti keresnétek lakást gyerekkel és mindenhonnan elhajtanának mert van gyereked,nektek tetszene?

Szerződést kell írni,amiben kitértek mindenre,hogy milyen okok miatt kerülhet felbontásra a szerződés és hogy mennyi türelmi időt hagytok ami alatt kiköltözhetnek.Ha akkor sem mennek ki,akkor a törvény már melletted áll,hiszen mindkét fél aláírta a hivatalos szerződést.

Hidd el,ezt olyanok alá sem írják,akinek az a célja,hogy ingyen éljen más tulajdonában.Egyébként meg nem az foglalkozás és az iskolai végzettség a döntő!Diplomás emberek is tudnak furcsa dolgokat művelni.

2012. júl. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

mindenkinek joga van olyan embernek kiadni a lakását, akinek jónak látja.


szerintem minden lutri. egyedülálló fiatal is tud olyan bulikat csapni hogy ihaj, de 3 gyerekes pár is tud szépen, normálisan élni.

kicsit beszélgetnék azért velük, és szigorú szerződést írnék. ha nem fizetnek, akkor nincs cigánykodás, lehet pakolni.

2012. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem én vagyok a főbérlő, hanem mi lennénk akik szeretnénk kivenni lakást. Addig sajnos el se jutok a mondókámmal hogy mi a foglalkozásunk vagy hogy megbízható normális emberek vagyunk, mert a 3 gyerektől már mindenki rövidre zárja a témát.

Van saját lakásunk, de a férjem szakvizsgája miatt egy 180 km-re levó nagyvárosba kellene költöznünk (3 év), mert abba nem mennék bele hogy mi itt élünk ő meg ott egyedül, ez nem járható út. A házunkat eladni nem tudjuk jelen ingatlanos pangásban (meg őszintén, nem is nagyon akarjuk, illetve lakáshitelt is fizetünk rá).

Nem szeretnénk palotát 100nm-en kivenni több százezerért mert nem engedhetjük meg, fiatalok vagyunk, segítségünk nincsen (nagyszülő vagy ilyesmi).

2 szobás lakás elég lenne nekünk erre a helyzetre, nem is olyan hosszú idő, meg a gyerekek jelenleg is egy szobában laknak (pedig 2 gyerekszobánk van) mivel így érzik jól magukat.

Úgyhogy kínomban már nem tudom mit csináljak aug.ig találni kellene valami megoldást.

Ezért érdekel hogy számít e ez valamit hogy kik vagyunk, mik vagyunk, megismerni nyilván nem fog egy telefonbeszélgetésből a főbérlő sajnos.

Letagadni nem akarnám a gyerekeket azt nem érzem túl korrektnek.

2012. júl. 6. 14:13
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Köszi a lepontozást,az illető még biztos nem lakott albérletben!
2012. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, megint ki pontozgatott, de az egyel előtted levőt is lepontozta :(
2012. júl. 6. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a #2-es válaszom az igen, vagy az ügyvéd miatt lett lepontozva...


Igazából én azzal próbálkoznék a helyetekben, hogy a saját ingatlanotok miatt van hova mennetek, ha ki akarnak rakni, így nem jelenthettek (a gyerekek miatt, őket kiemelten védi a törvény) rizikófaktort a bérbeadónak.

2012. júl. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én orvosnak nem adnám ki a lakásom. Sajnos rossz a tapasztalatom az orvos ügyfelekkel. A hálapénz az jöhet, de ha neki kell fizetni, mint ha a fogát húznák.

Több ismerős vállalkozó is panaszkodott erről, ezért gondolom, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel.

Lehet, hogy a kérdező kivétel.

2012. júl. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a megelőlegezést, hogy LEHET hogy kivételek vagyunk...:/

Köszönöm a válaszokat.

2012. júl. 7. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!