Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen vegyszerrel tudom...

Milyen vegyszerrel tudom kitisztítani a zöld vizet átlátszóra a medencémben?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy medencét 366 / 91 (cm)elkezdtük megengedni tegnap délután vízzel estére félig tele volt aztán ma reggel folytattuk töltését tele kb 8 ra kész lett pont sütött oda a nap és mire délre hazajöttem annyira bezöldölt a víz hogy nem láttam le az aljára semmi szemét nincs benne mert kihorgásztam mindent belőle de a vízforgató nem segít semmit.

2012. júl. 8. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Algaölő, klór...

Klórt már rögtön az elején kellett volna bele tenni! Jól megsütötte a nap, bealgásodott.


Sokkoló klórozás


Zavaros, algás medencevíz kitisztításához az 1-1,5mg/l szabadklór-tartalom nem elegendő, azt ilyenkor fel kell emelni 3-5mg/l-re, így gyorsan és hatékonyan elvégezhető a tisztítás.A sokkoló klórozást fürdőzés után az esti órákban kell elvégezni.Amíg a szabadklór-tartalom nem csökken le 1-1,5mg/l-re ne használjuk a medencét!

2012. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Klórt este raktam bele de csak bebarnult a víz
2012. júl. 10. 08:24
 3/3 anonim válasza:
Az algaölő talán tud segíteni, ha nem próbáld meg kiporszívózni a vizet (erre a youtube-on is találhatsz videókat), ha ez sem segít akkor sajnos maradt az hogy le kell engedned és újra tölteni és legközelebb takard le mindig amikor már nem használod, rakj bele klórt, algaölőt heti rendszerességgel és a szűrőt sem árt néha bekapcsolni, nekünk ez beválik, sok sikert! :)
2014. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!