Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Irreális vízfogyasztás, nincs...

Irreális vízfogyasztás, nincs csőtörés, pontos vízóra. Mi lehet? Lopják a vizet?

Figyelt kérdés

Egy éve lakunk a házban, folyamatosan gyanúsan magas a vízszámlánk, viszont január-február hónapra 11 m3 jött ki. Ez reálisnak tűnik. Március 2-án volt a leolvasás, azóta 33 m3 fogyott. A vízhasználási szokásaink nem változtak. Így ez irreális. A vízórán a kis fekete kerék nem pörög amikor el vannak zárva a csapok, így a csőtörés kizárnám. A vízórát mértem, kétszer is 8 litert engedtem egy vödörbe, annyit is mért (+1-2 dl). Az aknából két csővezeték jön ki, az egyik a házba, a másik (ezt már én húzattam be) megy a locsolóórához, ami télen teljesen el volt zárva.

A házba egy kb 5-7 méter hosszú KPE csövön jön be a víz a pincébe, ott már falon kívül megy. Hogy deríthetném ki, hogy mi a baj?

Ha rossz a vízóra, akkor az lehet, hogy néha rosszul, néha jól mér? (furcsa lenne)



2012. márc. 26. 07:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha jan-febr = 11 3m, az havi átlagban 5,0 - 5,5 3m. Ez esetben márc. elejétől napjainkig a 33 valóban sok.

Lehet, hogy nem lesz olcsó, de egy "óra-hitelesítést" kérnék a szolgáltatótól, hosszú-távon biztosan bejön az ára = kevesebb lesz a vízdíj.

Meglehet, hogy a most bejött enyhülés hatására a földben kiengedett mégiscsak egy repedés, ahol úgy szivárog el a víz, hogy az órát nem mozdítja meg. Ahhoz szükséges egy megfelelő víznyomás, hogy az óra megmozduljon.

2012. márc. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha csőtörés miatt fogy több víz, akkor az óra hitelesítéssel nem megyek semmire. Egyébként teszteltem 2x is. 8 litert engedtem a a vödörbe (előtte bejelöltem, hogy mennyi a 8 liter) 1-2 dl-rel volt csak több (2-3%)

Ha szivárog a víz, de nem mozdul az órán kis fekete kerék, akkor nem is számolhatja, mert nem indul el az óra...


Más ötlet?

2012. márc. 26. 09:15
 3/14 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy az óra nem mozdul még a csepegést is kimutatja.Tehát 2 lehetőség van vagy rossz az óra vagy ennyit fogyasztottatok.
2012. márc. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

És olyan van, hogy egyszer rosszul és másszor jól mér? Nem ismerem részleteiben a vízórák működését, de szerintem vagy jó vagy rosszul mér, nem? Vödörrel teszteltem, nem tudom, ez mennyire hiteles...


Napi 1,5 m3 fogyasztás? Hogy? Víztakarékos mosógép, mosogatógép. Mi zuhanyzunk, a gyerek fürdik 10 centi mély vízben.

2012. márc. 26. 10:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Hívd fel a vízszolgáltatót
2012. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vagy rosszul olvastátok le.
2012. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5.: És mit mondja nekik? Egyébként már beszéltem velük, bemérik az órát, ha rossz nem kell fizetni, ha jó még fizethetem azt is.


6.: Az hó elejit nem csak én a hanem a vízszolgáltató embere is leolvasta.


Tehát van olyan, hogy egyszer jól másszor rosszul mér az óra?

Hogyan lehet kideríteni, hogy valaki rácsatlakozott a házba menő szakaszra? (természetesen nem most, hanem még korábban).


Köszönöm az eddigiek ötleteit, de most már hozzáértők válaszait várom.

2012. márc. 26. 10:51
 8/14 anonim ***** válasza:
A locsolómérő állását kivontad?
2012. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
idén még nem ment a locsoló.
2012. márc. 26. 12:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy ideig olvasd le naponta.
2012. márc. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!