Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szívesen laknál egy kisebb...

Szívesen laknál egy kisebb méretű családi házba? Akkorában, mint mondjuk egy nagyobb panellakás (kb 70 m2). Vagy jobban ragaszkodnál egy hatalmas házhoz?

Figyelt kérdés
Miért?

2012. júl. 12. 12:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

A hatalmas ház szép és jó, kényelmes de takarítani/rendben tartani iszonyatos.. Nekünk nagy házunk van, emeletes és hát naponta lehetne takarítani és rendet rakni főleg a gyerek mellett.

Én ha majd ott tartok hogy saját lakás, akkor inkább egy kisebb családi ház, amiben kényelmesen el lehet férni.

2012. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ja és persze fenntartani sem egy álom, sok pénz kell a nagy házhoz.. (első voltam)
2012. júl. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A 70 nm az kisebb méretű? Én 50 nm-essel is megelégednék, ha az családi ház lenne. :)
2012. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ha jó az elosztás, a 70 nm nem kicsi.

Nekem pont jó lenne. Még a fenntartása is esélyes lenne.

2012. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

43m2-en élek,és elférünk,70m2-en már 2 gyerekkel is ellennék.Hozzá kis virágoskert és egy medencényi+hintaágynyi hely kinn és bőven elég.

Hatalmas házat ki kell fűteni,rendbe kell tartani,nem kellene (nagyszüleimnek 3 emelt van+pince+tetőtér,kifűthetetlen,kihasználatlan)

2012. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nekem jó a lakás. most elég az 50nm, mert csak ketten vagyunk, ha lesz csemete, akkor költözünk egy nagyobba.


a nagy ház körül sok gond, tennivaló van, 8-10 órás munka, gyerek, bevásárlás, egyebek mellett már csak a takarításra jut az embernek ideje, a kert és egyebek élvezetére nem igazán.


sokan építenek fényűző hatalmas házakat, de ahhoz minimum egy takarítónő kell, hogy ne ússzon az egész koszban. vagy éjjel-nappal gebedni, hogy takarítsd.


sok helyen azt látom, h minél nagyobb a tér, annál több a lom, mondván, h úgyis elfér. kisebb lakásban, házban, fél évente kénytelen vagy szortírozni, de így legalább nem áraszt el a sok kacat, amit felhalmozol.


ha lehetne, és úgy csinálnám, hogy vennék egy kis telket, rajta faház, konyhával, fürdővel, tárolóval. nyáron lemennénk hétvégente, vennénk egy felfújható medencét, napozóágyat, és kész is a mininyaralás :)


inkább így, mintsem a nagy házzal bajlódni, télen vagyonokat költeni a fűtésre.


sok ember ezt is megtehetné, hogy a nagy ház árából venne egy kis lakást, meg egy nyaralót, és nem kéne feleslegesen költeni semmire.

van pár ismerősöm, aki hasonlóan él, sztem jó nekik :)

2012. júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Utolsónak: Nekünk régen úgy volt, amíg még panelban laktunk hogy volt egy telek(amire most a házunk lett építve) és olyan volt ahogy leírtad! Csak aludni jártunk haza nyáron. Jó dolog az is, és nem drága.
2012. júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekünk 65 m2-es a házunk, és van hozzá egy átlagos méretű (kb 400 m2) hátsó udvar/kert. Még szeretnénk hozzá a tetőtérben 1 szobát.

A környékünkön sok a nagy ház (120 m2 felettiek) és egyik másik szomszéd megjegyezte, hogy ők úgy voltak vele, h ha már lúd, legyen kövér.


Az az igazság, h hitelből mi is tudtunk volna olyan nagy házat építeni (mert ők abból építették) de nem akartunk eladósodni egy életre.

2012. júl. 13. 12:01
 9/11 anonim válasza:

A mi házunk 72 m2. Abszolút kicsinek látszik kívülről, mert a mi szomszédságunkban, pont mellettünk és szembe velünk jóval nagyobb (120-130 m2) házak vannak. Szóval a nagyok mellett tényleg kicsinek látszik :)

Viszont sztem a mi házunk ezerszer jobb, mint a szomszédjainké. Övék is szép, nemrég épült, de a miénk sokkal stílusosabb. Ezt úgy értem h pl.: átmegyünk a szomszédhoz, a szép nagy házába 130 m2. Jó benne az elrendezés, az Ő elvárásaiknak megfelel. A berendezés stílusa átlagos.. átlagos bútorok (itt nem az árára célzok) átlagos színek. Sok kihasználatlan tér van. Pl nekem az ebédlőjük olyan sivár. Nincs benne semmi, csak az asztal meg a székek, meg egy nagyobb páfrányszerűség. De ez jellemző a nappalijukra is. Hatalmas, nagy a hely, de olyan rideg.


Ellenben a miénkkel, ami nem túl nagy, de nagyon hangulatos. Nem zsúfolt, mégis minden része ki van használva, és így igazán kis otthonos, kuckós.

Illetve a másik a fűtés.. A szomszéd mindig panaszkodik, h a fűtése korszerű, ők mégis rengeteget fizetnek, és mégsincs náluk meleg.

Nálunk ez nincs így. Mi mindenre gondoltunk, és nagyon gondosan terveztük a házunkat..Az utolsó négyzetméterig. Szóval nagyon meg vagyunk vele elégedve! Én nem adnám oda egy nagyobb házért sem!! :) Én úgy gondolok a házunkra, h kicsi, de mégis sokkal több van benne, mint a nagyobb házakban.


Egyébként, mi is kaptunk olyasmi megjegyzést, h miért nem építettünk nagyobbat. Na de minek? 3 gyereket szeretnénk a férjemmel. Ebben a 72 négyzetméterben van egy közepes méretű nappali, ahol mindenki elfér. Van egy közepes méretű konyha (kb 12 m2) ahol kényelmesen tudok sürögni-forogni :) és még egy kis konyhasziget is elfér benne. Van egy kisebb fürdőnk, ahol 3 embernél több nem fér el, de minden igényünket kielégíti.. (hangulatos, és van benne egy nagy kád is, amiben kényelmesen elfér 2 felnőtt) Külön wc-nk van, van egy kamránk, van egy előterünk, ahonnan fel lehet menni a padlástérbe. Ott van egy 14 m2-es szoba, amiből majd idővel kettő kicsit szeretnénk csinálni, h minden gyerkőcnek legyen külön szobácskája.

Van nekünk a férjemmel egy pici hálónk, ami épp akkora, h elfér benne az ágyunk, és van benne egy nagyobb beépített szekrény. (kb 7 m2 az egész)

Illetve van lent is egy gyerekszoba az 10 m2. Ennyi kb :)

Ja és nyílik a nappalinkból egy nagy fedett terasz..

:) Szóval, én imádom!

2012. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ja azt elfelejtettem h a fürdőnk 5 m2, a wc 1m2, a kamra nem tudom pontosan..olyan 2 m2 lehet, és a nappali olyan 20 m2 körül van.
2012. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!